more_horiz
Gospodarka

Zmiana turnusów na feriach zimowych. Kolejarze przygotowani na wzmożony ruch

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 11:42
Uczniowie z Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego rozpoczynają zimowe ferie. Część osób na zimowy wypoczynek wyjeżdża już dziś. Kolejarze szykują się zarówno do wyjazdów w góry, jak i powrotów. Uczniowie z pięciu województw, które zaczynały zimowe ferie jako pierwsi, wracają w ten weekend do domów. Za to cztery województwa, w tym największe - mazowieckie rozpoczynają zimowy wypoczynek
Audio
  • Kolejami na ferie - relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Nastolatka przechodząc przez w tory w miejscu niedozwolonym była zapatrzona w smartfona - zdj. ilustracyjne
Nastolatka przechodząc przez w tory w miejscu niedozwolonym była zapatrzona w smartfona - zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Wojciech Wrzesien

Kolejarze podkreślają, że najłatwiej w góry dostać się właśnie pociągiem. Najpopularniejsze trasy, to połączenia do Zakopanego, Wisły, Krynicy-Zdroju, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Dzięki porozumieniu z lokalnymi przewoźnikami autobusowymi możliwy będzie także dojazd na jednym bilecie do Karpacza.

Więcej miejsc w pociągach

Pociągi jadące do najpopularniejszych górskich miejscowości będą miały więcej miejsc. System sprzedaży ma być na bieżąco monitorowany i w razie potrzeby przewoźnik doczepi dodatkowe wagony. Wzmocniona została także obsada centrum serwisowego. PKP Intercity zachęca osoby, które planują więcej przejazdów do kupna biletów weekendowych, lub rodzinnych. Można też skorzystać z codziennych połączeń międzynarodowych - do Czech, Niemiec, Austrii, czy na Węgry.

Jako ostatni na zimowe ferie wyjadą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md