more_horiz
Gospodarka

Podsumowanie programu "Moje miejsce na Ziemi". Orlen przekazał na lokalne inicjatywy 2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 08:55
Blisko 200 organizacji pozarządowych wsparła w tym roku Fundacja Orlen. W czasie gali w Muzeum Śląskim podsumowano program "Moje miejsce na Ziemi". Orlen wsparł wybrane inicjatyw łączną kwotą 2 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Karolis Kavolelis/Shutterstock

Fundacja Orlen w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Program "Moje miejsce na Ziemi" powstał w 2018 roku. Dotychczas pomoc finansową otrzymało 1085 organizacji.

Daniel Obajtek 1200 (2) (1).jpg
Daniel Obajtek: dawniej Orlenem się tylko administrowało. Dziś przeżywa on swój renesans

Posłuchaj
00:40 Fundacja Orlen wsparła 185 organizacji pozarządowych z całego kraju.mp3 Fundacja Orlen wsparła 185 organizacji pozarządowych z całego kraju (IAR)

- Dla PKN Orlen ważne jest wspieranie organizacji pozarządowych - podkreślał w Katowicach prezes koncertu Daniel Obajtek


Posłuchaj
00:23 1 D.Obajtek o wsparciu przez Fundację Orlen organizacji pozarządowych.mp3 Daniel Obajtek o wsparciu przez Fundację Orlen organizacji pozarządowych (IAR)

W Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się gala wręczenia grantów programu "Moje miejsce na Ziemi", w ramach którego Fundacja Orlen przyznała wsparcie 185 organizacjom pozarządowym z całego kraju, przekazując im łącznie 2 mln zł.

Prezes Daniel Obajtek w rozmowie z Polskim Radem podkreślał konieczność wspierania społeczeństwa obywatelskiego i lokalnych inicjatywach przez państwowe spółki.

- Co roku stowarzyszenia w ramach programu Fundacji Orlen mogą starać się o przyznanie grantu od 5 tys. do 20 tys. zł - zaznaczył.


PR24.pl, IAR, DoS