more_horiz
Gospodarka

Pracownicze Plany Kapitałowe. Zobacz, jak się zalogować i sprawdzić stan konta

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 17:03
Od 1 stycznia ponad 10,5 tys. uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych sprawdziło w serwisie MojePPK stan konta - poinformował we wtorek wiceszef PFR Bartosz Marczuk. Serwis, do którego można zalogować się m.in. za pomocą profilu zaufanego, ruszył z początkiem roku.
Na MojePPK można sprawdzić ilość zgromadzonych środków.
Na MojePPK można sprawdzić ilość zgromadzonych środków.Foto: shutterstock, Robert Kneschke

"Już ponad 10,5 tys. osób od 1 stycznia sprawdziło na https:\/\/mojeppk.pl stan konta PPK. Przypomnę: uruchomiliśmy tę funkcjonalność, by przy pomocy profilu zaufanego via bank móc łatwo śledzić gromadzący się kapitał. Warto" - napisał na Twitterze Bartosz Marczuk.

Pracownicze plany kapitałowe, PPK - dobrowolny, prywatny system długoterminowego oszczędzania wchodzący w skład tzw. III filaru polskiego systemu emerytalnego. Jest on tworzony wspólnie przez pracownika, pracodawcę oraz państwo. PPK powstały w celu systematycznego gromadzenia oszczędności przez uczestnika PPK z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez niego co najmniej 60. roku życia.

Czytaj także:

Na MojePPK można sprawdzić ilość zgromadzonych środków

Serwis MojePPK dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) działa od początku roku.

Po zalogowaniu - co można zrobić za pomocą profilu zaufanego lub konta w serwisie - uczestnik uzyskuje dostęp do danych o środkach zgromadzonych w programie, a także szczegółowych informacji o posiadanych rachunkach PPK.

2,28 mln osób oszczędza w PPK, zgromadzili 7,64 mld zł aktywów

Według komunikatu PFR na temat uruchomienia serwisu, z możliwości oszczędzania w PPK skorzystało dotychczas 2,28 mln osób, które zebrały już łącznie 7,64 mld zł aktywów.

Jak poinformował PFR, portal ma charakter wyłącznie informacyjny i nie pozwala na składanie dyspozycji związanych z oszczędnościami. W serwisie MojePPK użytkownicy znajdą informacje o posiadanych rachunkach PPK, z podaniem nazw pracodawców oraz instytucji finansowych, zarządzających PPK w danych firmach.

Dodano, że w szczegółach każdego rachunku można sprawdzić bieżącą wartość zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa.

Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK.

Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.


PAP, jk