more_horiz
Gospodarka

Polskie firmy pomogą w odbudowie Ukrainy. Waldemar Buda: ruszył program dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 14:06
Polska włącza się w odbudowę Ukrainy. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu uruchomiony został program dla przedsiębiorców, którzy chcą wrócić z eksportem, a także dla tych, którzy chcą wziąć udział w odbudowie tego kraju.
Waldemar Buda: przedsiębiorstwa, które wezmą udział w programie, będą miały preferencje m.in. w zakresie dostępu do usług prawnych, asekuracji i gwarancji.
Waldemar Buda: przedsiębiorstwa, które wezmą udział w programie, będą miały preferencje m.in. w zakresie dostępu do usług prawnych, asekuracji i gwarancji.Foto: TT/MIiR

Jak mówił Waldemar Buda, na początku będzie przygotowana baza polskich firm, które chcą działać na Ukrainie.

- Trzeba ustalić, gdzie przedsiębiorcy mają się zgłaszać, jakie dane podać i jakiej oferty mogą od nas oczekiwać - powiedział.

Posłuchaj
00:27 11783045_1.mp3 Waldemar Buda: powstanie lista firm, które chcą pomóc Ukrainie (IAR)

Warto dopisać się do listy

Minister dodał, że na tej liście warto będzie być. Jak wyjaśniał, przedsiębiorstwa będą miały preferencje m.in. w zakresie dostępu do usług prawnych, asekuracji i gwarancji.

- My chcemy to robić z partnerami ukraińskimi, żeby powstawały konsorcja, żeby nasze firmy były otwarte na współpracę z Ukraińcami - zaznaczył.

Posłuchaj
00:30 11783045_2.mp3 Waldemar Buda: warto będzie być na tej liście (IAR)

Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać wykorzystując do tego formularz umieszczony na stronie internetowej PAIH-u.

Prezes Agencji Krzysztof Drynda wymienił branże, które będą wymagały największego wsparcia - to między innymi budownictwo, sektor medyczny, motoryzacyjny i rolnictwo.

PolskieRadio24.pl, IAR, md