more_horiz
Gospodarka

Nowa karetka i modernizacja gabinetów zabiegowych w Centrum Zdrowia Dziecka. Dar Fundacji Orlen

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 14:45
Ponad 2,3 mln zł przekaże Fundacja Orlen Instytutowi "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Środki będą przeznaczone m.in. na karetkę oraz dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w izbie przyjęć.
Daniel Obajtek przypomniał, że Orlen powołał pięć fundacji i zasila je coraz większym strumieniem finansowym. Dodał, że koncern angażuje się też w wolontariat. W 2022 r. ok. 4 tys. pracowników firmy wzięło udział w 250 akcjach.
Daniel Obajtek przypomniał, że Orlen powołał pięć fundacji i zasila je "coraz większym strumieniem finansowym". Dodał, że koncern angażuje się też w wolontariat. W 2022 r. ok. 4 tys. pracowników firmy wzięło udział w 250 akcjach.Foto: Daniel Obajtek/Twitter

- Co roku blisko ćwierć miliona dzieci z całej Polski przewija się przez ten szpital. Historia tego szpitala była zawsze oparta na darczyńcach. Nasz szpital powstał dzięki darczyńcom - powiedział dr n. med. Marek Migdał, dyrektor IPCZD.

W czwartek przed Instytutem "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i dyrektor IPCZD poinformowali o kolejnym wsparciu placówki przez Fundację Orlen.

Orlen to nie tylko biznes

- Bardzo się cieszymy, że największa polska firma od kilku lat coraz intensywniej nas wspiera - podkreślił dr Marek Migdał.

Jako "materialne dowody" wsparcia wskazał samochody sfinansowane przez Fundację Orlen, wykorzystywane w programie transplantacji nerek i wątroby.

- Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce dla dzieci, który to robi - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, samochody służą dostarczaniu worków żywieniowych i pakietów żywieniowych dla dzieci, które są w domu. Jest to ponad 500 dzieci na terenie całej Polski.

- Gdyby nie to wsparcie, to dzieci musiałyby leżeć cały czas w naszym szpitalu - wyjaśnił.

- Orlen to nie tylko i wyłącznie biznes. Orlen to również zadania społeczne. W roku 2022 przekazaliśmy 314 mln zł właśnie na cele społeczne - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Wskazał m.in. na fundacje, szpitale, domy dziecka i pomoc społecznościom lokalnym.

- Bardzo mocno inwestujemy właśnie w szpitale. To jest dla nas bardzo ważne. Musimy patrzeć sercem - dodał.

Zapewnił, że w przyszłości pomoc dla IPCZD będzie jeszcze większa.

Ośrodek jednodniowej hospitalizacji

Daniel Obajtek przypomniał, że Orlen powołał pięć fundacji i zasila je "coraz większym strumieniem finansowym". Dodał, że koncern angażuje się też w wolontariat. W 2022 r. ok. 4 tys. pracowników firmy wzięło udział w 250 akcjach.

Przypomniał, że w 2022 r. Fundacja Orlen sfinansowała zakup "Onkobusu", którym dowożone są dzieci na radioterapię. Dzięki jej wsparciu w Instytucie powstał też ośrodek jednodniowej hospitalizacji, w którym prowadzona jest specjalistyczna diagnostyka pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego.

"Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" jest jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Leczone są w nim dzieci z całego kraju. Placówka pełni rolę wysokospecjalistycznego szpitala oraz instytutu naukowego podległego bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS