more_horiz
Gospodarka

Nowy okres świadczenia 500+. Minister Maląg: ten program to inwestycja w przyszłość rodzin

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 07:48
- Rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy świadczenia "Rodzina 500+". Każdego miesiąca wsparcie trafia do około 7 milionów dzieci - mówiła Informacyjnej Agencji Radiowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Maląg: 500+ to inwestycja w przyszłość polskich rodzin
Maląg: 500+ to inwestycja w przyszłość polskich rodzinFoto: Vojtech.Postulka / Shutterstock.com

Minister Marlena Maląg podkreślała, że świadczenie jest inwestycją w przyszłość polskich rodzin. Dodała, że od 1 kwietnia 2016 wypłacono blisko 230 mld zł tylko w ramach tego programu.

Posłuchaj
00:20 x1 Rodzina 500 plus - dzisiaj rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy.mp3 Rodzina 500 plus - dzisiaj rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy (IAR)

Wnioski przyjmowane są od 1 lutego, a ich rozpatrywaniem zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szefowa resortu rodziny przypomniała, że można je składać tylko drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i portal Emp@tia.

Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Posłuchaj
00:23 x2 Rodzina 500 plus - dzisiaj rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy.mp3 Rodzina 500 plus - dzisiaj rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy (IAR)

Wczoraj minister Maląg zapowiedziała, że wkrótce do konsultacji trafi projekt w sprawie świadczenia 800+. Waloryzacja świadczenia 500+ to wydatek 24 mld zł. Oznacza to, że od nowego roku blisko 70 mld zł trafi z budżetu do osób posiadających dzieci.

Podwyższenie do 800 złotych świadczenia dla rodzin to jedna z kilku przedwyborczych zapowiedzi ogłoszonych w połowie maja przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

PR24.pl, IAR, DoS

REKLAMA