Studenci uczą się przeciwdziałania praniu pieniędzy
Citibank planuje zatrudnienie 2000 nowych osób w branży zaawansowanych usług dla biznesu. Pod patronatem Citibank International prowadzona jest w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Finanse specjalność: Bankowość międzynarodowa - przeciwdziałanie praniu pieniędzy.
2016-01-25, 21:35
Posłuchaj
– W tym roku na rynku pracy pojawią się pierwsi absolwenci – mówi dr Paweł Mielcarz z Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego.
- Tą specjalność rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Po raz pierwszy studencie mieli ją w ofercie, z pośród kilku specjalności na kierunku finanse i rachunkowość rok temu. W tym roku, w czerwcu 2016 roku, będziemy mieli pierwszych absolwentów. Warto zwrócić uwagę, że są to studia magisterskie, uzupełniające, dwuletnie – wyjaśnia.
Globalne centra finansowe przenoszą do Polski swoją działalność i na potęgę potrzebują fachowców z dziedziny finansów.
- Już od dłuższego czasu widzimy trend przenoszenia centr usług wspólnych, szczególnie finansowych, księgowych, z zakresu IT, wyceny funduszy do Polski. Globalne korporacje widzą to miejsce, jako ciekawe miejsce inwestycji, przede wszystkim dlatego, że jest zdolna, i przystosowująca się do zmieniających się warunków kadra – mówi.
Globalne centra księgowe w Krakowie mają już IBM, Motorola, Elektrolux, Heineken, Hitachi, Shell, w Trójmieście Bayer.
Wicepremier Morawiecki po rozmowach w Davos z globalnym wiceprezesem Citibanku powiedział, że firma planuje zatrudnienie 2000 nowych osób w branży zaawansowanych usług dla biznesu. Pod patronatem Citibank International prowadzona jest w ALK na kierunku finanse specjalność: Bankowość międzynarodowa - przeciwdziałanie praniu pieniędzy.
Grażyna Raszkowska, fko