Delegowanie pracowników: Polska rozważa wycofanie sprzeciwu w zamian za wycofanie się KE z płacy minimalnej przy przewozach
Polska rozważy wycofanie sprzeciwu wobec planowanych zmian w delegowaniu pracowników w zamian za ustępstwa. Warunkiem miałoby być odrzucenie najnowszej propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej zaostrzenia przepisów w transporcie międzynarodowym.
2017-06-15, 19:51
Posłuchaj
Tak wynika z wypowiedzi wiceministra pracy Marcina Zielenieckiego dla polskich dziennikarzy w Luksemburgu.
Spotkanie ministrów pracy UE bez efektów ws. pracowników delegowanych s powodu nowych propozycji KE
Sprawa delegowania pracowników była dziś dyskutowana na spotkaniu ministrów pracy 28 krajów. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie udało się uzgodnić wstępnego porozumienia między innymi z powodu nowych propozycji Komisji.
Polska chce wycofania propozycji KE ws. płacy minimalnej w transporcie
Pod koniec maja Bruksela ogłosiła pakiet drogowy, w którym znalazł się zapis, by kierowcy ciężarówek już po trzech dniach od przekroczenia granicy unijnego państwa byli objęci tamtejszymi przepisami o płacy minimalnej i delegowaniu pracowników. To nie spodobało się wielu krajom, a w szczególności Polsce, która ma jedną z największych flot transportowych w Unii Europejskiej. Nasi przewoźnicy mówili, że jeśli te propozycje wejdą w życie, wiele firm transportowych zbankrutuje.
IAR, jk
REKLAMA
REKLAMA