X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany cen prądu i gazu. Sprawdź, za co zapłacisz więcej, a za co mniej

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 11:06
W Nowym Roku zmieniają się ceny prądu i gazu. Nasze rachunki za energię elektryczną wzrosną, a za gaz spadną.
Audio
  • Agnieszka Głośniewska: taryfy zatwierdzane przez prezesa URE są pewną wypadkową tego, co dzieje się na rynku hurtowym (IAR)
  • Agnieszka Głośniewska: spadki cen gazu najbardziej odczują te gospodarstwa, które zużywają go najwięcej. Opłaty abonamentowe nie zmieniają się (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ WAYHOME studio
  • Od dziś zmieniają się ceny prądu i gazu
  • Droższy będzie prąd, a gaz nieco stanieje
  • Władze pracują nad rekompensatami za podwyżki

Urząd Regulacji Energetyki przypomina, że na całkowity koszt energii elektrycznej składają się koszty sprzedaży oraz koszty dystrybucji. Od dziś koszty transportu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosną od 60 groszy do 1 złotego i 80 groszy miesięcznie.

Natomiast jeśli chodzi o taryfy na sprzedaż samej energii, to URE zatwierdził do tej pory trzy z czterech sprzedawców. W przypadku spółki Tauron średnio rachunki miesięczne wzrosną od dziś o 9 złotych, a w przypadku Enei i Energi Obrót nowe taryfy mogą być stosowane od 13 stycznia. Postępowanie w przypadku PGE Obrót trwa.

Rzecznik Urzędu Agnieszka Głośniewska powiedziała, że taryfy zatwierdzane przez prezesa URE są pewną wypadkową tego, co dzieje się na rynku hurtowym.


jacek sasin pap 1200.jpg
Jacek Sasin: zrobimy wszystko, by gospodarstwa domowe nie odczuły nowych cen prądu

Będą rekompensaty za podwyżki prądu

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że w jego resorcie trwają prace nad ustawą, która wprowadzi system rekompensat za podwyżki prądu.

Poza tym od dziś obowiązuje nowa taryfa dla spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Dla odbiorców w gospodarstwach domowych obniżono ją o 2,9 procent.

Agnieszka Głośniewska z URE powiedziała, że spadki cen gazu najbardziej odczują te gospodarstwa, które zużywają go najwięcej. Opłaty abonamentowe nie zmieniają się.

Jednym z głównych powodów obniżki były niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Nowa taryfa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: rząd zaproponuje rekompensaty dla odbiorców prądu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:00
- Rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To konsekwencja decyzji URE ws. taryf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG zmniejsza ceny gazu dla gospodarstw domowych. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:35
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, nieco niższe taryfy przedsiębiorstwu PGNiG Obrót Detaliczny. W nowej taryfie, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, ceny gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych obniżono o 2,9 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

URE: wiele gospodarstw domowych nie korzysta z taryf na prąd

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 11:20
W połowie 2019 r. 3,4 mln - ponad jedna czwarta - gospodarstw domowych, będących klientami czterech największych sprzedawców prądu, nie korzystało z zatwierdzonych dla tych przedsiębiorstw taryf - wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki.
rozwiń zwiń