more_horiz
Gospodarka

"Dobry start". Ile dzieci otrzyma pieniądze z programu? Znamy najnowsze dane resortu rodziny

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 13:00
Wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" złożono już dla ponad 3 mln 638 tys. dzieci – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Resort przypomniał, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.
Wnioski na program Dobry start można składać drogą elektroniczną, tylko do 30 września.
Wnioski na program "Dobry start" można składać drogą elektroniczną, tylko do 30 września. Foto: Shutterstock

Program "Dobry start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego. Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem objętych będzie 4,4 mln uczniów.

Resort rodziny poinformował w mediach społecznościowych, że do tej pory rodzice złożyli ponad 2 mln 558 tys. wniosków obejmujących ponad 3 mln 638 tys. dzieci. Wypłacono 3 mln wyprawek na kwotę 900 mln zł.
Łączna kwota wsparcia dla rodzin w ramach programu "Dobry start" w latach 2018-2022 ma wynieść ok. 6,65 mld zł.

Ministerstwo podkreśliło, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Aby otrzymać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem: portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub bankowości elektronicznej.

Pieniądze z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.


PR24/PAP/sw