Sąd: nie było zmowy cenowej przy przetargu na urządzenia w ZUS
10 grudnia Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił skargę jednego z oferentów na zmowę cenową w przetargu na drukarki i urządzenia wielofunkcyjne dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to, że wiążący w sprawie jest wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z września tego roku, który ZUS wykona zgodnie z jego treścią.
2014-12-10, 15:41
Posłuchaj
Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przeprowadzenia przetargu na zakup drukarek, oprogramowania i usług serwisowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Tym samym sąd odrzucił skargę firmy Galaxy Systemy Informatyczne - mówi Katarzyna Kisiel, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie ds. cywilnych:
Według sądu okręgowego, Krajowa Izba Odwoławcza słusznie w całości odrzuciła zarzut Galaxy dotyczący czynu nieuczciwej konkurencji w postaci złożenia przez wykonawców ofert w porozumieniu czy składaniu nieprawdziwych informacji.
Wszystkie podniesione przez Galaxy argumenty zostały odrzucone przez KIO w sposób prawidłowy - uznał sąd.
Jednocześnie sąd orzekł, że firma Galaxy nie jest już stroną postępowania przetargowego, ze względu na liczne uchybienia formalne i merytoryczne w złożonej ofercie.
REKLAMA
W związku z wydaniem wyroku ustało zabezpieczenie nałożone 18 września 2014 r.
Do dzisiejszego wyroku, ZUS nie mógł zakończyć postępowania przetargowego.
Zdjęcie zabezpieczenia oznacza, że zamawiający może podpisać umowę z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę - komentuje Wojciech Andrusiewicz z Centrali ZUS.
Zamawiający, czyli ZUS, zarezerwował na ten przetarg 51 mln zł.
REKLAMA
Dominik Olędzki
Polecane
REKLAMA