X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska w czołówce krajów eksportujących żywność

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 14:15
Polscy eksporterzy, w tym artykułów rolno-spożywczych, to jedni z wielu, którzy dobrze wykorzystali 15 lat w Unii europejskiej.
Audio
  • O rosnącym, rekordowym eksporcie polskiej zrywności, mówił w radiowej Jedynce Andrzej Gantner - dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. /Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ілюстрацыйны здымакFoto: Twin Design/Shutterstock.com

− Polscy producenci wykorzystali szanse jakie stworzyło przystąpienie do Unii, uważa Andrzej Gantner - dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Jak ocenia, decydujące znaczenie dla rozwoju produkcji żywności w Polsce ma dostęp naszych producentów do wspólnotowego rynku rządzonego według zasad mających stwarzać równe warunki dla konkurujących podmiotów, a także dbałość  o jej jakość i bezpieczeństwo dla konsumentów.

Jak mówi Andrzej Gantner, rozwinięcie bazy technologicznej oraz wzrost zakładów produkujących żywność sprawił, że w tym roku mamy rekordowy eksport o wartości 30 mld euro.

− Od momentu wejścia do Unii Europejskiej w 2014 r. zwiększyliśmy eksport pięciokrotnie, należymy do światowej czołówki w dynamice wzrostu eksportu, a nasz udział w światowym eksporcie żywności wzrósł  z 0,5 proc. do 2 procent – podkreśla gość radiowej jedynki.

Jak dodaje, Polska znajduje się w czołówce krajów mających dodatnie saldo handlu zrywnością z nadwyżką 10 mld euro.

Dariusz Kwiatkowski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Producenci mięsa szukają odległych rynków

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:20
Po wizycie przedstawicieli Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego w Japonii jest szansa, że tamtejszy rynek otworzy się bardziej na import polskiego mięsa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksport żywności: najważniejsza jest jakość, bezpieczeństwo oraz promocja

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 12:23
W 2004 roku, gdy Polska przystępowała do Unii Europejskiej, wartość eksportu żywności wyniosła 5,2 mld euro. W 2018 r. było to już ponad 29 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowa koniunktura sprzyja polskim eksporterom żywności

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:30
Prawdopodobnie tegoroczna sprzedaż naszej żywności za granicę dorówna tej ubiegłorocznej, kiedy to wartość eksportu wyniosła około 30 mld euro.
rozwiń zwiń