X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Udzieliliśmy rolnikom większej pomocy niż bogatsze Niemcy". Minister rolnictwa podsumowuje rok pracy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 12:52
Minister rolnictwa podkreślił, że w zeszłym roku ministerstwo udzieliło rolnikom rekordowo wysokiej pomocy w związku z klęskami żywiołowymi. Jan Krzysztof Ardanowski podsumował rok swojej pracy w resorcie.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski: udzieliliśmy rolnikom największej pomocy w historii wolnej Polski (IAR)
Jan Krzysztof Ardanowski podsumował rok pracy w resorcie rolnictwa
Jan Krzysztof Ardanowski podsumował rok pracy w resorcie rolnictwaFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • Jan Krzysztof Ardanowski podsumował rok na stanowisku ministra rolnictwa
  • Mówił m.in. o rekordowych odszkodowaniach za skutki klęsk żywiołowych
  • Minister przypomniał o wprowadzonych przez resort udogodnieniach dla rolników

Minister szczególną uwagę zwrócił na wypłaty odszkodowań za szkody spowodowane przez klęski żywiołowe, na przykład przez ubiegłoroczną suszę.

- Udzieliliśmy największej pomocy w historii wolnej Polski. To była największa pomoc w Europie. Dość powiedzieć, że o wiele bogatsze od nas Niemcy udzieliły pomocy znacznie mniejszej, stanowiącej mniej więcej 2/3 tej pomocy, której my udzieliliśmy rolnikom - mówił na konferencji prasowej Jan Krzysztof Ardanowski. 

Miliardy na rekompensaty

Minister rolnictwa dodał, że resort wypłacał też rekompensaty za skutki kapryśnej aury w 2017 roku. Wówczas chodziło przede wszystkim o wsparcie rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku ulew i podtopień.

Jak wynika z danych resortu rolnictwa, w zesżłym roku blisko 270 tys. producentów rolnych otrzymało w sumie ponad 2 mld zł w formie dotacji.

Sprawy ważne dla rolników

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że zwiększono ilość tak zwanego paliwa rolniczego, czyli paliwa zwolnionego z akcyzy - z 86 do 100 litrów na gospodarstwo. Przyznał, że resort rozważa rozszerzenie grupy uprawnionych do korzystania z tego przywileju.

Jak dodał Jan Krzysztof Ardanowski, zostały też wprowadzone ułatwienia dotyczące sprzedaży bezpośredniej produktów z gospodarstw rolnych, co zaowocowało jej zwiększeniem. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: nasza pomoc rolnikom ws. suszy w 2018 r. była największa w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 11:21
- Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o przesunięcie około 1 mld zł z obecnej edycji "Programu rozwoju obszarów wiejskich" na inwestycje związane z zapobieganiem suszy. Dlatego że trzeba pomóc rolnikom w inny sposób, niż tylko pieniężnie rekompensując straty upraw – powiedział w audycji "Gość Polskiego Radia" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: konieczna walka o duży udział Polski w budżecie rolnym UE

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 21:34
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oświadczył, że konieczna jest "twarda walka o wielki budżet" rolny UE, w którym Polska ma mieć duży udział. Zapowiedział też rozwiązania, umożliwiające tworzenie małych ubojni w gospodarstwach rolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: stado krów z Deszczna zostanie uratowane

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:37
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że krowy muszą być przebadane i zakolczykowane, czyli wpisane do ewidencji, ale nie otrzymają tzw. "paszportów" pozwalających na ubój i późniejsze przetworzenie na żywność. Dodał, że muszą też trafić do miejsca, gdzie nie będzie kontaktu z innymi sztukami bydła.
rozwiń zwiń