X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W ciągu pierwszych III kwartałów KOWR sprzedał 2,6 tys. ha gruntów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 15:01
Zdecydowana większość sprzedanej przez KOWR (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) ziemi dotyczyła zakupu działek rolnych do 2 hektarów a średnia powierzchnia sprzedanych nieruchomości na 1 umowę - to niecały hektar. Średnio za 1 ha ziemi płacono 30,9 tys. zł. - poinformował rzecznik KOWR Wojciech Adamczyk.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Panthermedia

Rzecznik KOWR przypomniał, że główną formą zagospodarowania gruntów rolnych tym roku, podobnie jak w ubiegłych, była dzierżawa. Do 30 września KOWR wydzierżawił nieco ponad 36 tys. ha. Średnia powierzchnia gruntów na jedną umowę - wynosi 9,13 ha, a średnia wysokość czynszu dzierżawnego - to 7,8 dt (kwintali) pszenicy na hektar. (ok. 633 zł/ha rocznie).

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Łatwiej będzie kupić ziemię na wsi

Ogółem KOWR dysponował na koniec września br. 1 mln 356 tys. hektarów, z czego w dzierżawie było 1 mln 45 ha tj. 76 proc. zasobu. Do rozdysponowania, tj. do wydzierżawienia lub sprzedaży jest 190 tys. ha.

Jak zauważył dyrektor generalny KOWR Grzegorz Pięta, na Krajowy Ośrodek zostały nałożone liczne zadania, ale duża część działalności koncentrowana jest na gospodarowaniu ziemią.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] J. K. Ardanowski: rząd udziela rolnictwu największego wsparcia w Europie

W odróżnieniu od zadań określonych ustawą o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, działania w zakresie kształtowania ustroju rolnego dotyczą nieruchomości rolnych na rynku prywatnym. M.in. dyrektor generalny KOWR musi wyrazić zgodę na nabycie ziemi powyżej 1 ha przez nierolnika. W III trzech kwartałach br. takich decyzji administracyjnych wydano ponad 11,3 tys.

Dyrektor generalny KOWR przypomniał że KOWR włączył się też "w kreowanie mody na patriotyzm konsumencki". Chodzi o akcję "Polska smakuje" czy kampanię informacyjną "Produkt Polski".

Znak "Produkt Polski" umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukanie produktów wytworzonych w naszym kraju z użyciem polskich surowców.

PAP, KOWR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łatwiej będzie kupić ziemię na wsi

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:22
Rząd przyjął projekt noweli ustawy o obrocie gruntami rolnymi. Nowe przepisy łagodzą te, które do tej pory utrudniały dostęp do zakupu wiejskich gruntów. Przepisom ustawy nie będzie podlegała ziemia na terenie miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. K. Ardanowski: rząd udziela rolnictwu największego wsparcia w Europie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 18:21
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że "rząd pomaga w tej chwili w stopniu największym w Europie w działaniach wspierających rolnictwo ze środków krajowych, jednak skala tego wsparcia jest ograniczona przez unijne przepisy".
rozwiń zwiń