X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

100 mln zł na unowocześnianie rolnictwa. Rusza szybka ścieżka "Agrotech"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:45
100 mln zł z Funduszy Europejskich, na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym, trafi do polskich firm. 10 września 2020 r. rozpoczął się nabór wniosków w Programie Inteligentny Rozwój.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

– Fundusze Europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania. Te technologie mogą się przyczynić do modernizacji rolnictwa w wielu krajach – mówi Anna Gembicka, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.


ard 12(1).jpg
Minister rolnictwa: jakość polskiej żywności daje szansę na konkurowanie na świecie

100 mln z funduszy europejskich ma podnieść konkurencyjność polskich firm

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przekonuje, że rolnictwo to obszar, który wymaga ciągłego unowocześnienia, ucyfrowienia, zautomatyzowania tak, aby produkcja była łatwiejsza i bardziej efektywna, a jednocześnie mniej kosztowna.


rolnik rolnicy traktor 1200.jpg
Unia przychylnie patrzy na nowe technologie w rolnictwie. Są fundusze na innowacje

Dlatego w trosce o pozycję polskiego rolnictwa w Europie oraz dążenie do podniesienia konkurencyjności polskich firm, pracujących nad projektami z zakresu robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji czy produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku, resort rozpoczyna nabór wniosków w konkursie "Agrotech".

Budżet konkursu to 100 mln zł z Programu Inteligentny Rozwój. Pieniądze te można przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.

Wsparcie otrzymają firmy działające w sektorze rolniczym

Finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z wielu obszarów tematycznych w sektorze rolnym. Są to między innymi: automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja, aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe, digitalizacja produkcji, przetwarzanie i zarządzanie, przetwórstwo rolno-spożywcze, innowacyjna żywność, biotechnologia, bioenergia i biomateriały.

Wnioski mogą składać przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja. Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: https://www.ncbr.gov.pl/programy/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs-7-1-1-1-2020/.

PolskieRadio24.pl/mfipr.gov.pl/DoS, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada dofinansowanie rolników, którzy stracili dochody z powodu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:05
Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie. Zobacz, kiedy ruszy wypłata zaliczek dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 11:42
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest przygotowana do wypłacania zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich - poinformował prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. W tym roku zaliczki mają wynosić 70 proc. należnej kwoty, a przypadku płatności z PROW - 85 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia przychylnie patrzy na nowe technologie w rolnictwie. Są fundusze na innowacje

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 12:55
Rozpoczęły się prace nad polskim inteligentnym robotem polowym przeznaczonym do uprawy kukurydzy. Projekt uzyskał ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń