X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Program "Mój Prąd" nabiera tempa. Można już pobierać druki

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 13:47
Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że można już pobierać druki w sprawie dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w ramach programu "Mój Prąd". Maksymalnie na ten cel można otrzymać 5 tysięcy złotych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Dziś Krzysztof Tchórzewski oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisali specjalne rozporządzenie, które kończy formalności w sprawie startu programu.

Można się zająć formalnościami


Szef resortu energii zapowiedział, że "od dziś będą dostępne druki potrzebne do złożenia wniosku" w ramach programu "Mój prąd". Będzie je można pobrać na stronach ME, MŚ i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Krzysztof Tchórzewski przypomniał, że program skierowany jest do gospodarstw domowych i według szacunków może z niego skorzystać 200 tys. osób. Budżet programu to 1 mld zł, a dofinansowanie sięgać będzie 50 proc. kosztów inwestycji (od 2 do 10 KW), lecz nie więcej niż 5 tys. zł. Jak mówił, realizacja programu pozwoli stworzyć instalacje o mocy ok. 1,2 tys. MW, które pracować będą w letnim szczycie, czyli wtedy, kiedy jest najwyższe zapotrzebowanie na prąd.

Impuls do bycia prosumentem

Minister energii przypomniał, że program wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych został zapowiedziany przez premiera Mateusza Morawieckiego 23 lipca.

- Mam nadzieję, że program będzie silnym impulsem do rozwoju energetyki rozproszonej - ocenił Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że w Polsce działa obecnie 85 tys. prosumentów, czyli jednoczesnych producentów i konsumentów energii elektrycznej.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: energetyka fotowoltanika
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energetyka prosumencka. "To się opłaca"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:09
Głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka, rozporoszona - powiedziała w Radiu Kraków minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dofinansowanie do 5 tys. złotych na instalację fotowoltaiczną. Wkrótce rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 09:01
Dokładnie za tydzień, 30 sierpnia, ruszy nabór wniosków do programu "Mój Prąd". W jego ramach będzie można otrzymać do 5 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne. Głównymi celami programu są zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym i zachęcenie Polaków do energetyki prosumenckiej, co daje szanse na niższe rachunki za prąd - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.
rozwiń zwiń