X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Gwarancje ubezpieczeniowe eksportowe

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 08:24
Przedsiębiorcy, którzy sprzedają swoje towary i usługi za granicę mogą ubezpieczyć swoje kontrakty. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy planują realizację umowy eksportowej lub inwestycji za granic mogą skorzystać z gwarancji ubezpieczeniowych eksportowych. Jest kilka rodzajów takich instrumentów to np.: gwarancja przetargowa, zwrotu zaliczki, czy dobrego wykonania kontraktu.
Audio
  • Czym sa gwarancje ubezpieczeniowe eksportowe i jak z nich skorzystać mówi Andrzej Kardasiewicz, Dyrektor Biura Obsługi Gwarancji KUKE SA./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Andrzej Kardasiewicz, Dyrektor Biura Obsługi Gwarancji KUKE SA.
Andrzej Kardasiewicz, Dyrektor Biura Obsługi Gwarancji KUKE SA.Foto: Polskie Radio

Takie zabezpieczenie to jednostronne pisemne zobowiązanie firmy ubezpieczeniowej do wypłaty określonej kwoty dla inwestora, na rzecz którego została wystawiona gwarancja w przypadku zaistnienia określonych w niej okoliczności czy zdarzeń losowych.

Gwarancje ubezpieczeniowe pozwalają zaoszczędzić przedsiębiorcom własne pieniądze, bo nie muszą oni wykładać gotówki na zabezpieczenie kontraktu, ewentualne. To daje im pewność, że należne środki będą wypłacone bezwarunkowo i szybko. Przedsiębiorcy umożliwia to uczestniczenie w wielu przetargach jednocześnie.

Wynagrodzenie za udzielenie gwarancji jest negocjowane indywidualnie i zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanych zabezpieczeń. Stawki wynoszą od 1 do 3 proc. kwoty gwarancji w stosunku rocznym.

Justyna Golonko

 

 

''

Zobacz więcej na temat: eksport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy eksporterzy zdobywają nowe rynki. Ale liczą na większe wsparcie państwa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 22:05
Mamy już ponad 60 firm, które prowadzą działalność globalną i odnoszą na świecie duże sukcesy. I nie są to tylko takie giganty jak KGHM czy Orlen, ale również mniejsze firmy, np. LPP, Inglot, Solaris, czy Pesa. Tematu ekspansji międzynarodowej polskich firm nie mogło też zabraknąć podczas IV. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
rozwiń zwiń