X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Poduszka finansowa

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 15:38
Tak jak wygodna poduszka zapewnia zdrowy sen, tak poduszka finansowa ma zagwarantować spokój gospodarstwu domowemu w czasach, gdy życie staje się trudniejsze. Kiedy jesteśmy młodzi, zdrowi i mamy dobrą pracę wydaję nam się, że tak będzie zawsze. Niestety życie płata figle i w okresie spłacania kredytu hipotecznego może się zdarzyć, że na przykład stracimy pracę. Właśnie na tę okoliczność warto wcześniej zbudować sobie swego rodzaju poduszkę finansową - podkreśla Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich.
Audio
  • O tym, dlaczego warto mieć poduszkę finansową, mówi Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)

Ekspert wyjaśnia, że powinny to być przynajmniej oszczędności stanowiące równowartość od trzymiesięcznego do sześciomiesięcznego wynagrodzenia, które mogą być wykorzystane na przykład do spłaty kredytu hipotecznego w sytuacji, gdy dochodzi do utraty pracy lub pogorszenia stanu zdrowia.

Oczywiście banki proponują w tej sytuacji różne inne formy pomocy, jak choćby wakacje kredytowe. Jednak bezpiecznej i szybciej jest skorzystać z własnych oszczędności zgromadzonych w poduszce finansowej, niż przechodzić przez czasami długotrwałe procedury bankowe, które pomogą klientowi w trudnej sytuacji, ale zawsze będą wymagały jego sporej aktywności.

Tak więc w czasach kiedy jest dobrze i bezpiecznie warto odkładać nadwyżki  tworzące poduszkę finansową, żeby  skorzystać z niej w momencie, kiedy życie nam się skomplikuje. Bo dzięki takiemu zabezpieczeniu będziemy mogli wówczas spać spokojniej: pod własnym dachem i we własnym łóżku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, md

NBP logo
Zobacz więcej na temat: finanse osobiste oszczędności
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy oszczędzają, ale nieregularnie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:25
Co do zasady Polacy wolą wydawać pieniądze niż je oszczędzać. Zwłaszcza jeśli jesteśmy młodsi. A jeśli odkładamy - to na czarną godzinę. Tak wynika z raportu "InfoKREDYT i Oszczędzanie" opublikowanego przez Związek Banków Polskich. O szczegółach w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner z Naczelnej Redakcji Gospodarczej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne wydatki. Niektórzy traktują je "spontanicznie"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:00
Ponad 34 proc. Polaków planuje wydać na organizację świąt od 200 do 500 zł, co czwarte gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel do 1 000 zł, zaś 16 proc. rodaków niespełna 200 zł - wynika z badania "Świąteczne finanse Polaków 2018".
rozwiń zwiń