X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ruszył nabór wniosków o rekompensaty za ptasią grypę. Czas do 8 lipca

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 07:30
Producenci drobiu, którzy zostali poszkodowani w wyniku grypy ptaków, mogą ubiegać się o rekompensaty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodę na nie wydała Komisja Europejska, następnie musiały być przygotowane rozporządzenia krajowe i dlatego procedury trwały dość długo - wyjaśnia Iwona Wronka, dyrektor Departamentu Rynków Rolnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Audio
  • Rekompensaty za ptasią grypę. Można już składać wnioski (Aleksandra Tycner/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Sergey Bogdanov / Shutterstock

Jak dodaje, wniosek może złożyć producent rolny, który uzyskał decyzję powiatowego lekarza weterynarii dot. wystąpienia ptasiej grypy na danym obszarze. Wsparcie dotyczy okresu 3 grudnia 2016-16 marca 2017.

Trzeba wyliczyć straty

Przy ustalaniu wielkości wsparcia trzeba będzie uwzględnić trzy czynniki: ryczałtową stawkę wsparcia (zależącą od gatunku drobiu), liczbę dni podlegających wsparciu oraz liczbę zwierząt, które podlegały ubojowi w związku z ptasią grypą.

Długie oczekiwanie

Jest to wsparcie unijne, zatem wymagana była zgoda Komisji Europejskiej, stąd tak długi czas od wystąpienia grypy ptaków do wypłacania rekompensat - tłumaczy Iwona Wronka. KE wydała zgodę dopiero 10 października 2018 roku, a rząd w maju tego roku wydał rozporządzenie, określające wszystkie szczegóły mechanizmu wsparcia.

Wnioski - do ARiMR

Na rekompensaty przewidziano około 12 milionów złotych. Wnioski o wsparcie można składać do regionalnych oddziałów ARiMR, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Termin na przesyłanie dokumentów mija 8 lipca.

PolskieRadio24.pl, Aleksandra Tycner, md

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Zobacz więcej na temat: ptasia grypa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska wolna od ptasiej grypy. Będzie wznowienie handlu z Chinami?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 07:24
Polska otrzymała od Światowej Organizacji do spraw Zdrowia Zwierząt status kraju wolnego od ptasiej grypy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska jest przygotowana na ptasią grypę

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 10:26
W lipcu bieżącego roku Polska otrzymała od Światowej Organizacji do spraw Zdrowia Zwierząt status kraju wolnego od ptasiej grypy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla gospodarstw dotkniętych ptasią grypą

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 08:54
Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - wnioski w sprawie wsparcia producenci drobiu mogą składać do 8 lipca. Należy to zrobić w oddziałach regionalnych ARiMR osobiście, za pośrednictwem osoby upoważnionej lub przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej.
rozwiń zwiń