X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez pandemię. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 09:56
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków od rolników poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Środki na rekompensaty pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Posłuchaj
00:36 1709 ARiMR skrót.mp3 Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez pandemię. ARiMR zaczyna nabór wniosków (skrót audycji/Jedynka)

O pomoc mogą ubiegać się właściciele gospodarstw rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej wywołana epidemią koronawirusa. Można się o nią starać tylko raz – zaznacza Tomasz Nowakowski, prezes ARiMR.

Jednocześnie przypomina, że maksymalna kwota przeznaczona na ten nabór to ponad 1 mld zł. Z kolei maksymalna wysokość pomocy dla jednego gospodarstwa nie może być wyższa niż równowartość w złotych 7 000 euro. Wsparcie finansowe ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej i jest uzależnione od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej.

pieniadze rolnictwo1200.jpg
300 tys. zł wsparcia z ARiMR dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe lub ASF

Wypłaty tych środków wiążą się również z wypłatami zaliczek na płatności obszarowe, dlatego będziemy się starali te płatności połączyć. Pieniądze na konta rolników powinny trafić do końca listopada – deklaruje prezes.

Komu przysługuje wsparcie?

Wypłata środków na konto rolnika nastąpi w miesiącu wydania przez kierownika biura powiatowego ARiMR decyzji o przyznaniu pomocy. Decyzje te będą wydawane w terminie do 75 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Pomoc skierowana jest do gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą, a także do producentów roślin ozdobnych.

Mówimy tu o bydle, owcach, kozach i trzodzie chlewnej.  Nie możemy zapominać też o drobiu – kurczętach rzeźnych, gęsiach rzeźnych i indykach rzeźnych. W przypadku drobiu minimalna ilość, jaka zostaje poddana dofinansowaniu to tysiąc sztuk.

Posłuchaj
03:05 PR1_AAC 2020_09_15-06-32-42.mp3 Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez pandemię. ARiMR zaczyna nabór wniosków (Tomasz Matusiak/PR1)

Na pomoc mogą liczyć również producenci roślin ozdobnych uprawianych zarówno pod szklarniami ogrzewanymi, jak i tunelami foliowymi.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR lub wysłać przesyłką rejestrowaną.

Można to zrobić w sposób tradycyjny, na papierze, jak również za pomocą kanałów internetowych np. E-PUAP lub mail. Istnieje również możliwość złożenia dokumentów za pomocą wrzutni, jakie umieszczone są w każdej placówce ARiMR.

Nabór wniosków trwa do końca września.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Mała retencja w rolnictwie. Ardanowski: potrzeba uproszczenia przepisów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:30
Konieczne jest uproszczenie przepisów dotyczących małej retencji w rolnictwie - mówił na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Zasygnalizował też kolejny nabór wniosków w programie dotacji do nawadniania gospodarstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 mln zł na unowocześnianie rolnictwa. Rusza szybka ścieżka "Agrotech"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:45
100 mln zł z Funduszy Europejskich, na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym, trafi do polskich firm. 10 września 2020 r. rozpoczął się nabór wniosków w Programie Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rząd ruszy z programem jeszcze w tym roku". Premier zapowiada pomoc dla wsi, w których były PGR-y

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 14:34
- Polska wieś zawsze była bastionem polskości i prostego moralnego prawa - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w Bralinie w Wielkopolsce podczas III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi". Zapowiedział program pomocy dla wsi, w których były PGR-y.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dzięki polskim rolnikom na naszych stołach nie brakuje chleba

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 15:50
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziękował rolnikom za żmudną pracę, dzięki której "nie brakuje chleba na polskich stołach". Zapowiedział, że rząd Zjednoczonej Prawicy będzie "dbać o interesy polskiego rolnictwa"
rozwiń zwiń