Eksperci o debacie Kopacz-Szydło: właściwie o niczym, ani słowa o górnictwie czy emeryturach

Nie milkną komentarze po przedwyborczej rozmowie telewizyjnej między Ewą Kopacz a Beatą Szydło. Eksperci, goszczący w audycji Puls Gospodarki w Polskim Radiu 24, zwracają uwagę nie na to, o co prowadziły spór obie liderki, ale co pominęły w dyskusji.

2015-10-20, 14:02

Eksperci o debacie Kopacz-Szydło: właściwie o niczym, ani słowa o górnictwie czy emeryturach
Gośćmi Pulsu Gospodarki Polskiego Radia 24 byli, od lewej: Krzysztof Sobczak - Redaktor Naczelny w Wolters Kluwer; Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion oraz Katarzyna Dwórznik, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej.Foto: PR24

Posłuchaj

Puls Gospodarki cz. 1. - gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Krzysztof Sobczak - Redaktor Naczelny w Wolters Kluwer; Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion oraz Katarzyna Dwórznik, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej./Robert Lidke, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

̶  Sztaby wyborcze PO i PIS uzgodniły, że w poniedziałkowej dyskusji gospodarczej pomiędzy Ewą Kopacz a Beatą Szydło nie będzie mowy o górnictwie i wieku emerytalnym - tak uważa Katarzyna Dwórznik, ekspert  Krajowej Izby Gospodarcza.

Posłuchaj

Katarzyna Dwórznik: widocznie sztaby wyborcze PO i PIS uzgodniły, że w poniedziałkowej dyskusji nie będzie mowy o górnictwie i wieku emerytalnym. 0:24
+
Dodaj do playlisty

 

Emerytury i górnictwo za bardzo gorące, mogą poparzyć?

 ̶  Te tematy są bardzo gorące, szczególnie przed wyborami, stąd widocznie sztaby uzgodnił, że nie będą ich poruszać – mówi ekspertka. Jak podkreśla, tak spory o emerytury jak i los górnictwa dzielą społeczeństwo, budzą odczucia pozytywne i negatywne, dlatego ich nie poruszano.

REKLAMA

O czym, jak nie kontrowersyjnych sprawach, rozmawiać w debacie przedwyborczej

Innego zdania jest Krzysztof Sobczak - Redaktor Naczelny w Wolters Kluwer.

Jak podkreśla, przyszłość górnictwa i emerytury to tematy, które interesują wyborców i właśnie dlatego powinny być poruszone w debacie.

Posłuchaj

Krzysztof Sobczak: obie strony widocznie uznały, że lepiej nie poruszać trudnych tematów. 0:47
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

̶  Jeśli coś dzieli społeczeństwo, jest kontrowersyjne, to może posłużyć doskonale do zaatakowania przeciwnika i zwarcie może być bardzo gorące – mówi ekspert.

Jak jednocześnie ocenia, te tematy nie zostały poruszone bo są trudne, obie strony wiedzą, że proponowane rozwiązania będą kontrowersyjne. ̶ Stąd usłyszeliśmy komunały w rodzaju – górnictwo jest podstawą polskiej gospodarki- mówi ekspert.

Debata o niczym

To była debata o niczym - podsumowuje Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.

Jak mówi, za poruszeniem tematu górnictwa nie tęsknił, bo w takiej formule, jak ta rozmowa, jest nie do dyskusji. Jednak liczył, że wzorem debat zachodnich, np. we Francji, zobaczy rzeczową, debatę o Polsce i jej gospodarce.

REKLAMA

Posłuchaj

Piotr Kuczyński: obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy wyuczonych formułek, odpowiedzi na pytania, które nie były odpowiedziami. 1:04
+
Dodaj do playlisty

 

̶  Tymczasem wczoraj obejrzeliśmy wyuczone formułki, odpowiedzi na pytania, które nie były odpowiedziami – mówi ekspert.

Jak podkreśla, w debacie brakowało tematu wieku emerytalnego z tego samego powodu – obie strony zdawały sobie sprawę, że bez względu na to co powiedzą w tej sprawie, druga strona im przyłoży.

REKLAMA

̶  Stąd mieliśmy debatę bardzo miałką, właściwie o niczym – kończy Piotr Kuczyński.

Robert Lidke, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej