X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Amortyzacja

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 21:30
Amortyzacja jest to proces utraty wartości danego majątku, wynikający z jego zużycia. W przypadku wynajmowania nieruchomości, amortyzacja ma obrazować, jak bardzo zużywa nam się np. mieszkanie, to tzw. koszt niepieniężny, który obniża nam podatek.
Audio
  • Co to jest amortyzacja tłumaczy Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Lion's Bank /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Lions Bank
Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Lion's BankFoto: Polskie Radio

Amortyzacja jest bardzo ważnym elementem comiesięcznych kosztów właściciela mieszkania na wynajem.

Jest ona tym bardziej "atrakcyjna" dla inwestora, że jest kosztem niepieniężnym, który ma obrazować zużycie nieruchomości.

Właściciel mieszkania może co roku zaliczyć w koszty 1,5% wartości swojego mieszkania (zaliczenie nawet 10% wartości nieruchomości możliwe jest w przypadku lokali używanych), a osoba, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawdo do lokalu powinna stosować stawkę 2,5-proc.

Justyna Golonko

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czynszówki sposobem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 12:21
Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce 3,5 proc. obywateli mieszka w wynajętych lokalach, podczas gdy średnia unijna wynosi 18 proc. Zdaniem ekspertów tzw. czynszówki mogą być receptą na wciąż niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe w naszym kraju. Jednak to wciąż perspektywa kilku lat.
rozwiń zwiń