X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 20:00
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to rejestr przedsiębiorców, będących osobami fizycznymi, prowadzony w formie elektronicznej.
Audio
  • Co to jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, jak się w niej znaleźć i jak z niej korzystać, tłumaczy Jerzy Molak, zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Usług w Ministerstwie Gospodarki. /Błażej Prosniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Jerzy Molak,  zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Usług w Ministerstwie Gospodarki
Jerzy Molak, zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Usług w Ministerstwie GospodarkiFoto: Polskie Radio

Spis ma służyć przede wszystkim bezpieczeństwu obrotu gospodarczego w Polsce.

W bazie można znaleźć informacje o zezwoleniach, koncesjach oraz  inne, ważne z punku widzenia obrotu gospodarczego, dane.

̶  Każdy może sprawdzać wpisy wszystkich przedsiębiorców-osób fizycznych w Polsce. W związku z tym można mieć pewność, że zawieramy kontrakty z rzeczywistym przedsiębiorcą, legalnie działającym - mówi Jerzy Molak,  zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Usług w Ministerstwie Gospodarki.

Wpisu do CEIDG  można dokonać bezpośrednio przez Internet. Tu jednak niezbędny jest podpis elektroniczny lub tzw. zaufany profil. Innym sposobem jest forma tradycyjna, czyli wypełnienie papierowego wniosku i złożenie go w dowolnym urzędzie gminy.  Do rejestru można dołączyć także wypełniając formularz przez Internet, następnie go drukując i składając w urzędzie gminy.

̶  Założenie firmy w Polsce jest dziś bardzo proste. Wnioski złożone do CEIDG są automatycznie przekazywane do ZUS i  Urzędów Skarbowych. Tym sposobem firmę można założyć nawet w 15 min - przypomina Jerzy Molak.

Co ważne, wszystkie czynności związane z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej są bezpłatne.

Błażej Prośniewski

Zobacz więcej na temat: biznes firma przedsiębiorca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wywiadownia gospodarcza: kontrahenta sprawdzi nie tylko detektyw, ale i psycholog

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 12:00
Wywiadownia gospodarcza zatrudniająca tylko detektywów jest już passe. Pojawiają się w takich podmiotach pracownicy służb specjalnych, ochrony, a nawet... psycholodzy - informuje "Puls Biznes".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto dbać o zaufanie w biznesie?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 11:09
Zaufanie w biznesie przynosi wymierne ekonomiczne korzyści. Według badań dla ponad 70 proc. Polaków ma znaczenie wystawiany przez renomowaną instytucję certyfikat, który potwierdza rzetelność firmy, od której chcą kupić towar lub usługę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o NIP utrudniła życie przedsiębiorcom

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 15:57
Słuchacz ma spółkę z.o.o., która została zarejestrowana 22 grudnia 2014 roku. Do dziś firma nie może jednak rozpocząć działalności, bo nie został jej nadany numer NIP.
rozwiń zwiń