X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Catalyst

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 20:00
Catalyst – to rynek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, na którym notowane są papiery dłużne. Są to obligacje skarbowe, komunalne, korporacyjne i listy zastawne. Papiery są notowane na rynku regulowanym i ASO, czyli w alternatywnym systemie obrotu.
Audio
  • Co to jest rynek Catalyst, jaką odgrywa rolę na rynku kapitałowym w tym jakie ma znaczenie dla firm i samorządów, wyjaśnia Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Sprzedaży BondSpot SA. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Sprzedaży BondSpot SA
Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Sprzedaży BondSpot SAFoto: Polskie Radio

Rynek Catalyst stanowi alternatywę dla kredytów bankowych przy finansowaniu potrzeb rozwojowych samorządów i przedsiębiorstw. Nabywcami obligacji są przede wszystkim instytucje finansowe, takie jak Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych czy Otwarte Fundusze Emerytalne. Kupować je mogą jednak także inwestorzy indywidualni, a wtedy przykładowo mieszkaniec danej gminy może współfinansować inwestycje na jej terenie.

Pieniądze z emisji obligacji komunalnych przeznaczane są przede wszystkim na inwestycje infrastrukturalne, budowę dróg, wodociągów czy obiektów sportowych, a środki z obligacji korporacyjnych trafiają na rozwój tych firm.

Rynek Catalyst działa od 30 września 2009 roku.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: gpw obligacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obligacje korporacyjne: gdy biznes się zacina

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 21:00
Choć większość przedsiębiorców wolałaby nie brać pod uwagę niekorzystnego scenariusza, to jednak zdarza się, że rozwój firmy nie przebiega tak, jak zakładano, a biznesplan zaczyna się chwiać. Problem jest tym większy, gdy mamy zadłużenie, w tym z tytułu emisji obligacji. I w takich przypadkach trzeba sobie jednak radzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje korporacyjne: pożyczamy na krótki termin

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 19:00
Jedną z cech specyficznych polskiego rynku obligacji firm jest to, że termin wykupu zdecydowanej części papierów jest krótki, nie przekracza bowiem trzech lat. Przyczyn tego zjawiska jest kilka, a towarzyszą mu dodatkowo pewne interesujące prawidłowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje korporacyjne: rynek potrzebuje ocen ratingowych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 20:00
Na rozwiniętych rynkach papierów dłużnych oceny ratingowe to praktyka tak powszechna, że trudno sobie bez niej wyobrazić przeprowadzenie emisji obligacji. U nas, mimo ogromnej potrzeby ich stosowania, są wciąż towarem mocno deficytowym. Sytuacja powinna niebawem nieco się poprawić, ale na przełom trzeba będzie jeszcze poczekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorządy i firmy powinny wchodzić na giełdę

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 10:00
Samorządy i firmy mogą efektywnie korzystać z zaangażowania na giełdzie. Na przykład zdobywając dzięki temu wkłady własne, potrzebne przy realizacji inwestycji, finansowanych głównie dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich.
rozwiń zwiń