STOP SMOG: poprawa jakości powietrza zależy od każdego z nas

Właśnie startuje ogólnopolska kampania edukacyjna STOP SMOG, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej, ale przede wszystkim poprawa jakości powietrza, jakim oddychamy.

2017-09-16, 14:00

STOP SMOG: poprawa jakości powietrza zależy od każdego z nas
W okresie jesienno-zimowym nasila się problem zanieczyszczenia powietrza. Foto: RossHelen/Shutterstock.com

Posłuchaj

O kampanii edukacyjnej STOP SMOG, mówił w „Agro-Faktach” radiowej Jedynki Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska (Elżbieta Mamos, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty

Do kogo jest skierowana i jakie są jej zasadnicze cele, wyjaśnia Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska. 

- Zasadniczym elementem jest szeroka kampania informacyjno- promocyjna dotycząca zanieczyszczeń powietrza i smogu, który szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych występuje w dużych aglomeracjach miejskich, ale też w mniejszych i średnich miastach. Kierujemy się głównie do osób dorosłych, które decydują o tym, w jaki sposób ogrzewają swoje mieszkania – wyjaśnia rozmówca Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.

Zmiana przyzwyczajeń i… paliwa 

Krystian Szczepański ma nadzieję, że dzięki kampanii każdy Polak zrozumie, że poprawa jakości powietrza zależy także od niego.

REKLAMA

- Chcemy pokazać, jak każdy z nas może poprzez niewielką zmianę swoich przyzwyczajeń, wprowadzenie i używanie dobrego paliwa zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza – podkreśla ekspert.

. 

Szeroka kampania informacyjno-promocyjna

Kampania będzie prowadzona wielotorowo, wykorzystywane będą różne formy przekazu i docierania do społeczeństwa, dodaje Krystian Szczepański.

- Oczywiście media, też szeroka kampania internetowa, to będą też różnego rodzaju filmy – wylicza ekspert.
 
Nadchodzi jesień i zima, czyli sezon grzewczy i kwestia tego, czym Polacy palą w swoich piecach, znów niestety staje się bardzo istotna.

Elżbieta Mamos, awi

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej