X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wieprzowina w odwrocie. Nie tylko polscy hodowcy liczą straty

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 12:05
Trwa kryzys na rynku mięsa wieprzowego. Spadają ceny nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Belgii czy w Danii. Problemy pogłębia rozprzestrzenianie się wirusa ASF. Obecny rok też zapowiada się pod znakiem spadku cen mięsa wieprzowego.
Audio
  • W radiowej Jedynce Wojciech Petera - red. naczelny portalu Polska Wieś, z którym rozmawiał Tomasz Matusiak, wyjaśniał przyczyny załamania koniunktury na rynku mięsa wieprzowego.
a
aFoto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Petera - red. naczelny portalu Polska Wieś, z którym rozmawiał Tomasz Matusiak - ceny wieprzowiny m.in. w Polsce kształtowały się poniżej opłacalności produkcji albo na jej granicy.

Udany był miniony rok dla producentów trzody chlewnej w Meksyku, Rosji czy Korei Płd., gdzie skala hodowli jest duża i gdzie nie dotarł afrykański pomór świń.

Zdaniem eksperta ten rok zapowiada się jak poprzedni, czyli pod znakiem dalszego spadku cen wieprzowiny, a nie wzrostu.

Koniunkturę może tylko poprawić większe spożycie wieprzowiny, choć według prognoz Komisji Europejskiej, Europejczycy w 2019 roku będą jeść więcej drobiu aniżeli mięsa wieprzowego.

Poprawę koniunktury - zdaniem rozmówcy - może także przynieść ograniczenie produkcji trzody chlewnej.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak