X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wypoczynek u rolnika. Rośnie oferta gospodarstw agroturystycznych

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:20
Zakończyła się druga edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk wiejskich”. Jego celem było wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z tą formą turystyki.
Audio
  • O drugiej edycji konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk wiejskich” - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Na polskiej wsi powstaje coraz więcej gospodarstw nastawionych wyłącznie na agroturystykę.
Na polskiej wsi powstaje coraz więcej gospodarstw nastawionych wyłącznie na agroturystykę.Foto: Pixabay.com

W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 169 obiektów związanych z polską turystyką wiejską. Kapituła wybrała 4 zwycięzców i 8 laureatów konkursu.

- Polska wieś, ze swoją tradycją i kuchnią, stanowi atrakcyjny produkt turystyczny - zaznaczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

- Właściciele obiektów turystycznych zlokalizowanych na terenach wiejskich w całej Polsce, mogli zgłosić się do jednej z czterech kategorii: Wypoczynek u rolnika, Wypoczynek na wsi, Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi oraz Tradycyjna kuchnia polskiej wsi poinformowała Robert Andrzejczyk prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodał, że wybór laureatów był bardzo trudny.

- Udział w konkursie jest ogromnym prestiżem dla osób prowadzących turystykę wiejską - komentuje Michalina Grzesiak, blogerka.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Folwark „Wrzosówka” Holiday Home, Agroturystyka Pod Jabłonią, Małopolska wieś z Tradycją oraz Dworek Tradycja.

Polska Organizacja Turystyczna realizuje projekt, w tym konkurs i jego promocję, ze środków pozyskanych z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Tomasz Matusiak, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypocząć u rolnika? POT chce zwiększyć zainteresowanie turystyką wiejską

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 08:10
Wybranie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską to cel konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” Polskiej Organizacji Turystycznej. Chodzi o zwiększenie zainteresowania tą formą turystyki i gospodarcze aktywizowanie obszarów wiejskich.
rozwiń zwiń