more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa ręczy za jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:10
Podczas konferencji prasowej w resorcie rolnictwa mówiono o polskiej żywności. Minister Jan Krzysztof Ardanowski skomentował zarzuty mówiące o złej jakości niektórych sprzedawanych w Polsce produktów spożywczych i zapewniał, że nasza żywność jest najwyższej jakości.
Audio
  • O jakości polskiej żywności i pojawiających się niedawno zarzutach, że niektóre produkty spożywcze zawierają zbyt wiele azotynów i azotanów - była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Tomasza Matusiaka.
Resort rolnictwa zapewnia, że jakość polskiej żywności jest wysoka.
Resort rolnictwa zapewnia, że jakość polskiej żywności jest wysoka.Foto: udra11/Shutterstock.com

Pojawiające się ostatnio zarzuty wobec polskiej żywności - dotyczą podwyższonej zawartości azotanów i azotynów w mięsie sprzedawanym w naszym kraju.

Jak mówił szef resortu rolnictwa - "upilnowanie wysokiej jakości i bezpieczeństwa (żywności - red.) to jest nasze być albo nie być, jeżeli chodzi o polskie rolnictwo, ale również o zdrowie obywateli".

Informacje na temat złej jakości polskiej żywności minister nazwał insynuacjami, które szkodzą Polsce, bowiem informacje te śledzą nasi konkurenci, którzy "chcą wyprzeć nas z różnych rynków i niedopuścić nas na nowe rynki posługując się hejtem, kłamstwem i fałszem, oszustwem".

Zapowiedział, że resort, którym kieruje będzie reagował na "kłamstwa na temat polskiej żywności".

Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny również zapewniał, że w Polsce mamy zdrową i bezpieczną żywność. Jak dodał - kupuje wszystko to, co jest polskie, ponieważ ma wtedy gwarancję, że to jest dobrej jakości

Tomasz Matusiak, akg