X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR: wsparcie na rozpoczęcie działalności nierolniczej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 14:10
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza kolejny program dla obszarów wiejskich. Od 30 września można będzie ubiegać się o pomoc na rozpoczęcie działalności nierolniczej.
Audio
  • O wsparciu na działalność pozarolniczą prowadzoną na wsi ze strony ARiMR - mówiła w radiowej Jedynce Monika Mielnicka z Departamentu działań Premiowych Agencji. (Aleksandra Tycner)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fot. Min. Rolnictwa

Wsparcie kierowane jest do szerokiej grupy odbiorców. Z tego programu mogą skorzystać dwie grupy osób - mówiła w radiowej Jedynce Monika Mielnicka z Departamentu działań Premiowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dwie grupy beneficjentów

Pierwszą stanowią rolnicy, ich małżonkowie i domownicy, którzy są ubezpieczeni w KRUS nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.  Ich gospodarstwa znajdują się na obszarach wiejskich i do użytków tych gospodarstw zostały przyznane płatności obszarowe.

Drugą grupę stanowią osoby, które przestały być czynnymi rolnikami, bo  skorzystały z pomocy ARiMR na przekazanie gospodarstwa rolnego lub małżonkowie takich osób, o ile nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa pomiędzy nimi. Warunek dotyczący KRUS ani warunek dotyczący gospodarstwa rolnego tych osób nie dotyczy.

Od czego zależy wysokość wsparcia?

Kwota pomocy uzależniona jest od liczby planowanych miejsc pracy. Wielkość pomocy zależy od liczby planowanych do utworzenia miejsc pracy - dodała Monika Mielnicka. Premia w wysokości  150 000 zł przyznawana jest wówczas, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 1 miejsca pracy; 200 000 zł, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 2 miejsc pracy lub  250 000 zł, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 3 miejsc pracy.

Pieniądze wypłacane będą w dwóch ratach, najpierw 80 procent, a następnie 20 procent.

- W programie nie ma warunku rezygnacji z prowadzenia działalności rolniczej - podkreślił Wojciech Józwiak z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Działalność pozarolnicza może uzupełniać dochody zwłaszcza w małych gospodarstwach, w których jest nadwyżka rąk do pracy i chęci, by coś jeszcze rozwijać.

Suma punktów zdecyduje o wsparciu

O otrzymaniu pomocy tym programie zdecyduje nie kolejność zgłoszeń lecz suma uzyskanych punktów. Nabór potrwa do 29 października tego roku.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014– 2020.

Aleksandra Tycner, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak