X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Istotny pogląd

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 20:46
Istotny pogląd to jedno z ważniejszych uprawnień Rzecznika Finansowego, który wspiera klientów instytucji finansowych w sporach z nimi. Jest on adresowany do tych, których spór z bankiem lub ubezpieczycielem dotarł już do sądu.
Audio
  • Czym jest Istotny pogląd wyrażany przez Rzecznika Finansowego i jakie ma znaczenie w spornych kwestiach dotyczących finansów i ubezpieczeń, wyjaśnia Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego (Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Istotny pogląd stanowi dla sądu materiał opiniodawczy o charakterze pomocniczym, co oznacza, że nie jest on wiążący.

W praktyce jednak, sądy bardzo często przychylają się do stanowiska Rzecznika Finansowego, przywołując w uzasadnieniach tezy zawarte w istotnym poglądzie i rozstrzygają na korzyść konsumenta.

Elżbieta Szczerbak


Zobacz więcej na temat: ubezpieczenia Elżbieta Szczerbak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK poparł kredytobiorcę w sporze z bankiem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:47
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał "istotny pogląd" i poparł stanowisko kredytobiorcy, że umowa o kredyt hipoteczny zawiera niedozwolone postanowienia - podał UOKiK we wtorkowym komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny istotny pogląd prezesa UOKiK w sprawie frankowej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 15:44
Prezes UOKiK wydał kolejny istotny pogląd w sprawie frankowiczów, kwestionując postanowienia jednej z umów o kredyt hipoteczny, zawartej z Bankiem Millennium - poinformował we wtorek UOKiK w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes UOKiK przedstawił sześć istotnych poglądów w sprawach przeciwko AXA

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 14:33
Prezes UOKiK przedstawił sześć istotnych poglądów w sprawach przeciwko AXA. Dotyczą one postanowień umów polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) - poinformował w poniedziałek UOKiK w komunikacie.
rozwiń zwiń