X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pracownicze Plany Kapitałowe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:12
Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają być programem, który będą wyróżniały trzy podstawowe cechy. Przede wszystkim będą powszechne – czyli będą dotyczyły wszystkich pracowników – nie tylko tych zatrudnionych na etat, ale również prowadzących własne firmy, czy np. zatrudnionych w oparciu o umowę zlecenie – wyjaśnia Mateusz Walewski, starszy ekonomista PwC.
Audio
  • O tym czym są Pracownicze Plany Kapitałowe mówi Mateusz Walewski, starszy ekonomista PwC (Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

PPK nie mają być w pełni obowiązkowe. Pracownik będzie automatycznie zapisywany do planów, jednak będzie mógł z nich zrezygnować.

Pracownicze Plany Kapitałowe obowiązkowe mają być dla pracodawców, którzy będą musieli je stworzyć dla swoich pracowników. Istotne jest również to, że do emerytury dołoży się zarówno sam pracownik, jego pracodawca jak również państwo. Przykładowo – pracownik odprowadza do PPK 2% swojego wynagrodzenia a drugie 2% odprowadza pracodawca. Podobne programy od lat funkcjonują w innych krajach. Polskie PPK mają być wzorowane na rozwiązaniach z Wielkiej Brytanii.

Dominik Olędzki

Zobacz więcej na temat: emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ZUS: są zapewnione środki na emerytury, zarówno w FUS, jak i w dotacji z budżetu państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 20:55
1 października około 330 tysięcy Polek i Polaków będzie mogło skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego i przejść na emeryturę po skończeniu 60 lat przez kobiety i 65 przez mężczyzn. Z badań wynika, że spora grupa może z tego prawa skorzystać. ZUS przygotowuje się do tej sytuacji.
rozwiń zwiń