Ekstraklasa: Lech wicemistrzem Polski, zacięta walka o puchary [36. KOLEJKA - RELACJA]

2014-05-28, 23:01

Zawodnik Lecha Poznań Gergo Lovrencsics (z lewej) walczy o piłkę z Kamilem Włodyką z Ruchu Chorzów podczas meczu grupy A polskiej Ekstraklasy. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W najciekawszym spotkaniu przedostatniej kolejki grupy mistrzowskiej Lech Poznań rozgromił Ruch Chorzów 4:0. "Niebiescy" wciąż są jednak faworytami do zakwalifikowania się do europejskich pucharów.

Studio S-13 - relacje z przedostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy 2013/14, cz. 1 (PR1)
+

Ekstraklasa: niesamowity mecz w Białymstoku, stadion w Łodzi zatonął [RELACJA]

RELACJA:

23.00 - W ostatniej kolejce Ekstraklasy drużyny z grupy spadkowej spotkają się w sobotę o godzinie 20.30, a mecze grupy mistrzowskiej rozegrane zostaną w niedzielę 1 czerwca o godzinie 18. Na zmagania w grupie A zapraszamy do radiowej Jedynki, gdzie ponownie zawita Studio S-13, które poprowadzi Andrzej Janisz.

Mecze w następnej kolejce

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok (20.30)
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź (20.30)
Korona Kielce - Śląsk Wrocław (20.30)
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (20.30)
2014-06-01:
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (18.00)
Legia Warszawa - Lech Poznań (18.00)
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin (18.00)
Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz (18.00)

22.54 - Poniżej tabela po zakończeniu 36. kolejek piłkarskiej Ekstraklasy

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. KGHM Zagłębie Lubin        36  7  9 20 32-4816 -16 - spadek

22.28 - Koniec meczów w grupie mistrzowskiej. Oto komplet wyników.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:0 (2:0)

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:2 (0:1)

22.22 - Lechia w ostatniej minucie doprowadza do remisu. Rzut karny ponownie wykonał Stojan Vranjes i znów się nie pomylił.

22.12 - Lechia oddala się od pucharów. Semir Stilić strzela gola z rzutu karnego i Wisła znów na prowadzeniu.

22.11 - Koniec meczu w Łodzi. Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1.

22.10 - Rozpędzony "Kolejorz" strzela kolejnego gola. Do siatki rywali trafił Daylon Claasen.

22.05 - Legia przeważała i dopięła swego. Michał Kucharczyk pokonał Radosława Janukiewicza. Pogoń - Legia 0:1.

22.00 - 3:0 w Poznaniu. Znów Łukasz Teodorczyk.

21.59 - Kontaktowy gol dla Piasta. Wojciech Kędziora i mamy już tylko 2:1.

21.57 - Lechia doprowadza do remisu. Rzut karny na gola zamienił Stojan Vranjes.

21.46 - Druga bramka w Łodzi. Na listę strzelców wpisuje się napastnik Widzewa - Eduards Visnakovs.

8. Zawisza Bydgoszcz 25 pkt

21.16 - Piłkarze Widzewa i Piasta już grają. W Łodzi trwa druga połowa.

21.15 - Zakończyły się pierwsze połowy na wszystkich stadionach. Oto komplet wyników: Lech - Ruch 2:0, Zawisza - Górnik 0:1, Lechia - Wisła 0:1, Pogoń - Legia 0:0.

21.09 - Oglądaliśmy gola także w Bydgoszczy. Autorem samobójczego trafienia był Łukasz Nawotczyński.

21.09 - Mamy kolejne bramki. Lech najpierw "napoczął" Ruch za sprawą Łukasza Teodorczyka, a chwilę później prowadzenie podwyższył Kasper Hamalainen.

21.06 - Koniec pierwszej połowy w Łodzi. Przypomnijmy, że tam spotkanie wznowiono od 12. minuty. Widzew prowadzi z Piastem 1:0.

20.51 - Rozwiązał się worek z bramkami. Wisła objęła prowadzenie w Gdańsku po golu Semira Stilicia, natomiast Widzew wygrywa z Piastem po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Marka Wasiluka.

20.42 - Emocji na razie niewiele, za to w Szczecinie kibice Pogoni zaprezentowali efektowną "sektorówkę". Na meczu obecny jest były gracz "Portowców" Kamil Grosicki, któremu oprawa też się podobała:

20.40 - Pierwsze 10 minut za nami. Póki co bez goli.

20.30 - Rozpoczynamy przedostatnią kolejkę w grupie mistrzowskiej oraz zaległy mecz Widzewa z Piastem.

20.18 - Komisja Odwoławcza PZPN przyznała dziś Ruchowi Chorzów i Wiśle Kraków licencję na występy w rozgrywkach UEFA. To były dwa z trzech klubów, którym w pierwszej instancji odmówiono tego prawa. Górnik Zabrze nie składał odwołania.

20.10 - Drugi w tabeli Lech Poznań kontra trzeci Ruch Chorzów. To najciekawsze spotkanie 36. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. "Kolejorz" ma cztery punkty przewagi nad "Niebieskimi" i ten mecz będzie miał duży wpływ na losy wicemistrzostwa Polski.

Sobotni, bezbramkowy remis Lecha z Pogonią Szczecin zapewnił Legii Warszawa drugie z rzędu mistrzostwo Polski. Dzień później stołeczny zespół nie "odwdzięczył się" poznańskiej drużynie i przegrał z Ruchem (1:2), co spowodowało, że "Niebiescy" wciąż mają szansę na wicemistrzostwo Polski. W przypadku zwycięstwa w środowym spotkaniu podopieczni Jana Kociana będą tracili do Lecha punkt i losy wicemistrzostwa kraju rozstrzygnęłyby się w ostatniej kolejce.

W niedzielę przy Łazienkowskiej ósmą żółtą kartką w sezonie został ukarany Marek Szyndrowski z Ruchu i z tego powodu nie będzie mógł zagrać w Poznaniu. Arbitrem tego spotkania będzie Japończyk Minoru Tojo, który w minionej kolejce prowadził mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze (2:3).

Źródło: Agencja TVN/x-news

Z kolei Legia, której piłkarze wraz z kibicami świętowali w niedzielę zdobycie 10. w historii mistrzostwa Polski, zmierzy się na wyjeździe z siódmą w tabeli Pogonią Szczecin. W drużynie "Portowców" Marcin Robak z dorobkiem 22. goli prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Trzy trafienia mniej ma na koncie Łukasz Teodorczyk z Lecha.

W innym spotkaniu zamykający grupę mistrzowską Zawisza Bydgoszcz podejmie Górnika Zabrze, który z dorobkiem 28. punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli i do trzeciego Ruchu traci pięć punktów. Również 28 punktów ma na koncie Lechia Gdańsk, która zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Podopieczni Franciszka Smudy, którzy do Gdańska polecą samolotem, będą mieli szansę na wyprzedzenie środowego rywala, bo tracą do niego tylko punkt.

W środę rozegrany zostanie również mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice. Drużyny rywalizowały we wtorek tylko 12 minut, gdyż dalsze zmagania uniemożliwiła ulewa i silny wiatr.

Źródło: Legia.com/x-news

W środę 28 maja o godzinie 20.30 w Programie Pierwszym Polskiego Radia posłuchać będzie można relacji ze spotkań grupy mistrzowskiej. Gościem Studia będzie Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy SA.