Eden Hazard najlepszym graczem Premier League
Belg Eden Hazard z Chelsea Londyn został wybrany przez Związek Zawodowy Piłkarzy (PFA) najlepszym zawodnikiem ligi angielskiej w sezonie 2014/15. Napastnik Tottenhamu Hotspur Harry Kane triumfował w kategorii młodych zawodników.
2015-04-27, 12:56
- Nie wiem, czy zasłużyłem na tę nagrodę, ale bardzo się z niej cieszę. Jest dla mnie bardzo cenna, bo wybrali mnie koledzy z boiska, a oni o futbolu wiedzą wszystko - powiedział Hazard.
24-letni Belg zdobył w tym sezonie Premier League 13 goli. Chelsea prowadzi w tabeli i jest bardzo blisko zapewnienia sobie mistrzostwa.
Hazard był także nominowany wśród młodych zawodników, ale w tej kategorii więcej głosów otrzymał Kane. Napastnik "Kogutów" ma na koncie 20 trafień i walczy o koronę króla strzelców. Prowadzący Argentyńczyk Sergio Aguero z Manchesteru City ma tylko jedną bramkę więcej.
REKLAMA
- Czeka mnie jeszcze bardzo dużo pracy, ale tego wyróżnienia na pewno nie zapomnę - przyznał.
mr
REKLAMA