Serie A: znów dwa gole Milika dla Napoli

2016-09-17, 22:59

Piłkarz Napoli Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki w meczu przed własną publicznością z Bologną (3:1) w 4. kolejce włoskiej Serie A, mimo że wszedł na plac gry z ławki rezerwowych dopiero w 61. minucie.

Polak ma już cztery ligowe gole w tym sezonie.

Sześć minut po wejściu na boisko Milik sprytnie przerzucił piłkę nad Brazylijczykiem Angelo Da Costą w trudnej sytuacji, a w 78. oddał mocny strzał sprzed pola karnego, zaskakując bramkarza rywali.

Były to gole na 2:1 i 3:1. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Hiszpan Jose Callejon (14.), a wyrównał Simone Verdi (56.).

Reprezentant Polski w drugiej kolejce również ustrzelił dublet w wygranym 4:2 meczu z AC Milan.

Cały mecz w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Od 81. minuty zwycięzcy grali w przewadze jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę za faul właśnie na Zielińskim dostał Szwed Emil Krafth.

Zespół z Neapolu został liderem tabeli Serie A z 10 punktami. Drugi Juventus Turyn, który ma o "oczko" mniej, zmierzy się w niedzielę z Interem w Mediolanie. Również tego dnia AS Roma (7 pkt) z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym zagra na wyjeździe z Fiorentiną.