ME w łyżwiarstwie szybkim: Niedźwiedzki potwierdził klasę na 1500 m

2017-01-08, 19:30

Konrad Niedźwiedzki. Foto: Wiki Commons/CC BY-SA 3.0/Sk@te~commonswiki

Konrad Niedźwiedzki zajął 10. miejsce w końcowej klasyfikacji wieloboju mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Jan Szymański zakończył zmagania na 15. pozycji. Zwyciężył, po raz dziewiąty w karierze, reprezentant gospodarzy Sven Kramer.

W sobotę panczeniści rywalizowali na 500 i 5000 m, gdzie Polakom poszło lepiej na tym krótszym dystansie - Niedźwiedzki był czwarty, a Szymański - siódmy. Na 5000 zajęli, odpowiednio, 19. i 20. miejsce.

W niedzielę obaj ścigali się tylko na 1500 m, ponieważ do ostatniej konkurencji - 10 000 m - dopuszczona była tylko czołowa ósemka. Niedźwiedzki był czwarty, a Szymański - dziesiąty.

W niedzielę zakończyła się także rywalizacja kobiet w wieloboju sprinterskim (dwa razy po 500 i 1000 m). W klasyfikacji końcowej triumfowała Czeszka Karolina Erbanova. Kaja Ziomek zajęła 14., a Andżelika Wójcik - 15. miejsce.

Pierwotnie ME miały się odbyć na odkrytym torze Stegny w Warszawie, ale ze względów organizacyjnych i finansowych zostały przeniesione do Holandii. Hala lodowa Thialf w Heerenveen niedawno przeszła gruntowną modernizację.