Liga Europy: trwa walka o półfinał. Anderlecht ma szansę przed rewanżem

2017-04-13, 23:30

RSC Anderlecht Łukasza Teodorczyka zremisował z Manchesterem United w najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale piłkarskiej Ligi Europy.

Rewanże za tydzień.

Liga Europy - serwis specjalny

Od kilku dni pod znakiem zapytania stał występ w zespole Anderlechtu Łukasza Teodorczyka. Napastnik reprezentacji Polski zmaga się bowiem z urazem lewego barku. Spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 75. minucie.

Jego zespół przegrywał od 37. min po bramce Henrika Mchitarjana, który wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości dobijając strzał Marcusa Rashforda. W 86. minucie efektownym strzałem głową wyrównał Leander Dendoncker.

Cenne zwycięstwo odniósł Ajax Amsterdam, który w 1/16 finału wyeliminował Legię Warszawa. Dwie bramki dla wicemistrza Holandii zdobył Davy Klaassen (23-karny i 52).

Aż pięć goli padło w meczu Celty Vigo z KRC Genk. Hiszpański zespół wygrał 3:2.

Z 45-minutowym opóźnieniem rozpoczęło się czwarte spotkanie w tej fazie Olympique Lyon z Besiktasem Stambuł. Fani miejscowej drużyny w obawie przed petardami rzucanymi z górnej trybuny zajmowanej przez kibiców tureckiej drużyny wbiegli na boisko. O zachowanie spokoju zaapelował przez mikrofon prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Macieja Rybusa.

Olympique Lyon stracił gola w pierwszej połowie, ale ostatecznie wygrał. W końcówce meczu kompletnie pogubiła się obrona gości, co bezlitośnie wykorzystali piłkarze francuskiego klubu, zdobywając dwa gole w przeciągu trzech minut.

WYNIKI 1/4 finału LE: czwartek, 13 kwietnia:

RSC Anderlecht - Manchester United 1:1 (0:1)

Celta Vigo - KRC Genk 3:2 (3:1)

Ajax Amsterdam - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (1:0)

Olympique Lyon - Besiktas Stambuł 2:1 (0:1)

Rewanże 1/4 finału - 20 kwietnia Półfinały - 4 i 11 maja Finał - 24 maja (Sztokholm)

RELACJA NA ŻYWO:

23.43 - KONIEC SPOTKANIA W LYONIE. A więc mamy komplet wyników

23.33 - Ależ błyskawicznie wychodzi na prowadzenie Lyon. Drugi gol dla francuskiego klubu zaledwie minutę po pierwszej bramce. Gospodarze prowadzą 2:1 po trafieniu Jeremy Morela

23.32 - Mamy wyrównującego gola w Lyonie. Autorem bramki - Corentin Tolisso

23.20 - Besiktas wciąż prowadzi w Lyonie. Obaj trenerzy dokonali dwóch zmian. Czekamy na kolejną bramkę

22.57 - Trwa jeszcze mecz Olympique Lyon - Besiktas Stambył. Spotkanie rozpoczeło się z prawie godzinnym opóźnieniem po zamieszkach kibiców na stadionie

22.55 - ZAKOŃCZYŁY SIĘ pierwsze trzy spotkania ćwierćfinałowe Ligi Europy. Anderlecht zremisował w Brukseli z Manchesterem United 1:1, Celta Vigo zwyciężyła z KRC Genk 3:2, a Ajax Amsterdam pewnie pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0

22.45 - Leander Dendoncker wyrównuje wynik spotkania w Brukseli. Anderlecht - Manchester United 1:1 po pięknym, precyzyjnym strzale Belga głową

22.38 - Łukasz Teodorczyk wchodzi na boisko w Brukseli. Polski napastnik w 76. minucie zmienił Isaaca Kiese Thelina

22.28 - Kontaktowy gol dla Genk w starciu z Celtą Vigo. Bramkę zdobywa Thomas Buffel

22.14 - Ajax prowadzi już z Schalke 2:0. Drugiego gola dla holenderskiego klubu zdobył Davy Klaassen

22.05 - Mamy pierwszy gol w Lyonie. Po kwadransię do siatki rywali trafia Holebder Ryan Babel z Besiktasu

21.50 - Dopiero teraz sędzia w Lyonie gwiżdże początek meczu

21.43 - Tymczasem Celta Vigo prowadzi już 3:1 po strzale szwedzkiego napastnika Johna Guidettiego. Mamy też pierwszą bramkę w Brukseli. Dla Manchesteru United trafił Henrikh Michtarjan

21.40 - Wreszcie na murawę wychodzą ekipy Lyonu i Besiktasu. Przed meczem doszło do bójki na trybunach i zejścia fanów gospodarzy z trybun na murawę (obrzuconych przez kiboli Besiktasu petardami i innymi przedmiotami)

21.30 - Cały czas nie rozpoczęło się spotkanie w Lyonie

21.29 - Davy Klaassen strzela z rzutu karnego pierwszego gola w Amsterdamie. Ajax prowadzi z Schalke Gelsenkirchen

21.25 - I mamy prowadzenie gospodarzy w Vigo, gdzie w 20 minut posypały się już trzy bramki. Niezawodny Iago Aspas strzela na 2:1

21.20 - I już mamy remis w Hiszpanii. Dla Celty Vigo gola zdobył Pione Sisto

21.15 - Mamy pierwszego gola w spotkaniu Celta Vigo - Genk. Niespodziewanie prowadzenie obejmują goście po trafieniu Holendra Jean-Paul Boetiusa

21.05 - Rozpoczęły się trzy spotkania ćwierćfinałowe Ligi Europy. Wciąż niespokojnie w Lyonie - tam jeszcze nie mamy rozpoczęcia spotkania

21.00 - Niespokojnie na stadionie w Lyonie. Przepychanki z kibicami na trybunach, rzucane petardy i race. Mecz nie rozpocznie się zgodnie z planem o 21.05

20.40 - A tak wyglądają drużyny Ajax Amsterdam i Schalke 04 Gelsenkirchen

20.30 - Oto składy na spotkanie Olympique Lyon - Besiktas Stambuł

20.20 - A tak wygląda zestawienie drużyn na mecz Celta Vigo - KRC Genk

20.15 - Oto pełne składy na mecz RSC Anderlecht - Manchester United

20.10 - Stadion w Brukseli już gotowy na mecz

20.04 - Z kolei mecz w Amsterdamie pomiędzy Ajaxem a Schalke Gelsenkirchen będzie wyjątkowy dla holenderskiego napastnika - Klaasa-Jana Huntelaara. 33-letni piłkarz wystąpił w 92 spotkaniach ligowych Ajaxu, w których zdobył 76 goli (2005-09). W Schalke gra od 2010 roku. W tym czasie w 171 meczach strzelił 81 bramek

20.03 -Gole z pewnością zobaczymy w Lyonie, gdzie Olympique zmierzy się z Besiktasem Stambuł. Francuski klub w ostatnich czterech spotkaniach w Lidze Europy zdobył aż 16 goli!

20.02 - Oczy będą też zwrócone na napastnika Celty Vigo - Iago Aspasa, który w tym sezonie imponuje skutecznością. Aspas w 40 spotkaniach strzelił 21 goli i zaliczył 4 asysty. Czy dziś trafi w spotkaniu z KRC Genk?

20.02 - Choć nie będziemy oglądac pojedynku Teodorczyka z Ibrahimoviciem to zapowiada nam się w Brukseli świetny pojedynek w środku pola - pomiedzy piłkarzem gospodarzay - Yuri Tielemensem a graczem "Czerwonych Diabłów" - Paulem Pogbą

20.01 - W dzisiejszych spotkaniach liczyliśmy na to, że zobaczymy napastnika reprezentacji Polski - Łukasza Teodorczyka, ale niestety Polaka z meczu wyeliminowała kontuzja. Piłkarze z Brukseli muszą się za to obawiać napastników Manchesteru United. Ostatni raz, gdy Zlatan Ibrahimović (Manchester United) grał z Anderlechetem, jeszcze z czasów występów w PSG, zaaplikował rywalom aż cztery gole

20:00 - Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z ćwierćfinałowych spotkań Ligi Europy. Najciekawiej zapowiada się starcie Anderlechtu Bruksela z Manchesterem United. W pierwszym składzie na ten mecz nie ma jednak Łukasza Teodorczyka