Phoenix wygrali chociaż Gortat stracił celność

2012-01-03, 11:00

Od lewej: Vince Carter, Marcin Gortat, Steve Nash - zdjęcie z sezonu 2010/2011. Foto: fot. Keith Allison/Flickr

Koszykarze Phoenix Suns wygrali we własnej hali z Golden State Warriors 102:91 w poniedziałkowym meczu ligi NBA.

Marcin Gortat rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, ale grał tylko 18 minut, zdobył pięć punktów i miał trzy zbiórki.

To nie był udany występ polskiego jedynaka w NBA. Oddał sześć rzutów z gry, z których tylko dwa trafiły do kosza, a z dwóch rzutów osobistych wykorzystał jeden. Ciężar gry wziął na siebie Steve Nash, który w ostatniej kwarcie, gdy Suns bronili minimalnej przewagi, zdobył 13 punktów (21 w całym meczu), przesądzając o sukcesie gospodarzy.

W szeregach "Słońc" wyróżnili się również Markieff Morris - 16 i Jared Dudley - 15 pkt.
Zespół z Phoenix w piątym meczu sezonu odniósł drugie zwycięstwo. Mimo to trener Alvin Gentry nie był zbyt zadowolony.

- Nie rzucamy jeszcze tak jak powinniśmy i jesteśmy w stanie rzucać, ale dziś było już odrobinę lepiej - skomentował.