more_horiz
Sport

Zabrakło jednej piłki, by Skra sięgnęła Zenitu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:00
Skra Bełchatów o włos przegrała finał najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie. Ostatnia akcja meczu wywołała kontrowersje, ale zawodnicy nie czują się oszukani.
Zabrakło jednej piłki, by Skra sięgnęła Zenitu
Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Tegoroczna edycja Final Four LM siatkarzy przeszła do historii. Klubowym mistrzem Europy została drużyna Zenitu Kazań. Rosyjski zespół w finale, do znakomitym i pełnym dramaturgii spotkaniu, pokonał mistrzów Polski – PGE Skrę Bełchatów 3:2.

 W czwartym secie, przy prowadzeniu 2:1 zespół Jacka Nawrockiego miał piłkę meczową, ale Mariusz Wlazły zepsuł zagrywkę. Potem jeszcze dwukrotnie bełchatowianie mogli zakończyć mecz, ale Zenit zatrzymał atak Bartosza Kurka.

Na koniec mieliśmy pełne napięcia zamieszanie,  Michał Winiarski zaatakował po bloku w aut, ale sędziowie tego nie zauważyli. Jednak bloku w systemie challange sprawdzić nie można. Arbitrzy mogli zobaczyć powtórkę z zapisu video, jednak tego nie uczynili. Wywołało to wiele komentarzy, ale - co istotne - pomeczowe opinie po finale Final Four okazały się wyważone. Zwracano uwagę na dramaturgię, wspaniały poziom i niepowtarzalną atmosferę w łódzkiej hali Atlas Arena. Oto kilka tytułów:

"Przegląd Sportowy" - Muśnięcie złota (…Szczęście było tak blisko… )

"Sport”-  Jedna piłka (… Jeden punkt dzielił Skrę od zwycięstwa, ale srebro to i tak historyczny sukces…)

"Gazeta Wyborcza"- Łzy w oczach siatkarzy (… Mieli trzy meczbole... To był finał marzeń. Gra stała na niesamowitym wręcz poziomie...)

"Rzeczpospolita" - Szczęście było blisko (… Gdyby to był sprint na 100 metrów, decydowałaby fotokomórka...)

"Polska The Times" - Zenit(owe) emocje i łzy (… Tak blisko wymarzonego triumfu w Lidze Mistrzów bełchatowianie nie byli jeszcze nigdy…)

"Super Express" - Dzielna Skra nie sięgnęła Zenitu (…Mistrzowie Polski o włos przegrali finał najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie….)

Najlepszy przyjmujący Final Four Michał Winiarski nie krył rozgoryczenia wynikiem, ale chwalił też zespół Zenitu Kazań.

- Pozostaje żal, bo złoto Ligi Mistrzów było absolutnie w naszym zasięgu. Jednak nie udało się po nie sięgnąć. Musimy się z tym pogodzić. Nie czuję się oszukany, bo w żaden sposób nie chcę umniejszać sukcesu zespołu z Kazania. Nie należy też mówić, że ten tytuł im się nie należał. Wywalczyli go walką na boisku. Jednego tylko nie jestem w stanie zrozumieć. Jeżeli przed meczem mówi się nam, że sędziowie podczas kontrowersyjnych sytuacji i przed podjęciem decyzji, jako jedyni, mają prawo zobaczyć zapis video akcji, a tego podczas ostatniej akcji w tie breaku nie uczynili, to dla mnie jest to coś, z czym trudno się pogodzić. Ale powtarzam, nie czuję się oszukany, mieliśmy swoje szanse i ich niestety nie wykorzystaliśmy.

ah, polskieradio.pl, pzps.pl

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem