Bayern Monachium - FC Barcelona. Katalończykom nie udał się rewanż

2013-07-24, 21:20

Bayern Monachium - FC Barcelona. Foto: PAP/EPA/MARC MUELLER

Bayern Monachium wygrał z Barceloną 2:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim na Allianz Arena w stolicy Bawarii.

Był to rewanż za półfinał ostatniej edycji Ligi Mistrzów, w którym zespół niemiecki dwukrotnie pokonał Katalończyków - 4:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe.
W środę bramki dla Bayernu, pod wodzą byłego szkoleniowca Barcelony Josepa Guardioli, zdobyli Philipp Lahm w 14. oraz Mario Mandzukic w 87. minucie.
Mistrz Hiszpanii nie wystąpił w najsilniejszym składzie. Zabrakło m.in. Neymara, Xaviego i Andresa Iniesty, a najlepszy piłkarz świata ostatnich lat Argentyńczyk Leo Messi grał tylko w pierwszej połowie. Na ławce trenerskiej zasiadł Jordi Roura. Do Monachium nie przyjechał nowy szkoleniowiec "Blaugrany" Argentyńczyk Gerardo Martino, który kontrakt podpisał we wtorek.
30 lipca piłkarze Barcelony będą rywalami Lechii Gdańsk w towarzyskim meczu na PGE Arena.