more_horiz
Sport

Michael Schumacher wciąż walczy o życie: Francuzi opublikowali film ze stoku [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 13:12
Michael Schumacher już drugą dobę walczy o życie. Mistrz świata Formuły 1 przebywa w szpitalu w Grenoble, lekarze określają jego stan jako krytyczny. Niemiec doznał urazu głowy podczas wypadku na nartach.
Audio
  • O szczegółach w korespondencji Wojciecha Szymańskiego z Berlina (IAR)
  • Z całego świata płyną życzenia wygrania walki o życie i powrót do zdrowia Michaela Schumachera. Z Berlina relacjonuje Wojciech Szymański (IAR)
  • Wojciech Szymański o reakcjach przedstawicieli niemieckiego rządu i sportowców na wypadek Michaela Schumachera (IAR)
  • "Lekarze obawiają się poważnych uszkodzeń czaszki" - relacjonuje z Paryża Marek Brzeziński (IAR)
  • Marek Brzeziński opisuje opinie lekarzy dotyczące stanu Michaela Schumachera (IAR)
Michael Schumacher na nartach w Madonna di Campiglio
Michael Schumacher na nartach w Madonna di CampiglioFoto: EPA/GIORGIO BENVENUTI

Do wypadku doszło w niedzielę we francuskim Meribel. Niemiec, który przez lata wystrzegał się poważnych wypadków na torach Formuły 1, podczas jazdy na nartach poza trasą upadł tak niefortunnie, że uderzył głową o kamień. Początkowo nie zanosiło się na to, że upadek będzie zagrażał nie tylko jego zdrowiu, ale też życiu.

Jak powiedzieli lekarze, Michael Schumacher jest w stanie hipotermii, w znieczuleniu ogólnym. jego stan we wotek okreslono jako poprawiający się.

>>> Michael Schumacher walczy o życie. Lekarze: delikatna poprawa stanu pacjenta

Niemiec przeszedł operację trepanacji czaszki, obecnie pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej.

We Francji opublikowano nagranie. Na krótkim filmiku widać helikopter, który transportuje Michaela Schumachera ze stoku do szpitala w Grenoble. CNN News/x-news

Gwiazdy sportu stanęły za Niemcem

Po wypadku Schumachera życzenia zwycięstwa w tym najważniejszym w życiu pojedynku niemieckiego kierowcy złożyli Schumacherowi najważniejsi sportowcy związani z Formułą 1 i wyścigami.

Na swoich profilach na Facebooku i Twitterze poświęcili mu wpisy między innymi Sebastian Vettel i inni kierowcy Formuły 1. Głos zabrał także Robert Kubica, który na swoim facebookowym profilu napisał, że trzyma kciuki za Michaela Schumachera.

>>> Schumacher walczy o życie. Vettel: to najważniejsze Grand Prix w jego karierze

Polak dobrze wie, jak trudno jest wrócić do zdrowia po tak ciężkim wypadku. W 2011 roku przeżył tragedię podczas rajdu Ronde di Andora, pierwsze diagnozy zakładały, że Polak może w ogóle nie wrócić do sportu. Jeszcze nie udało mu się wrócić do Formuły 1, jednak z powodzeniem startuje w rajdach samochodowych.

Chociaż Michael Schumacher nie odniósł obrażen na torze rajdowym, to jednak Polak wierzy, że Niemcowi uda się przeżyć i wrócić do pełni zdrowia.

(ah)