more_horiz
Sport

Nagranie turysty rozwieje wątpliwości prokuratury wokół wypadku Schumachera?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 13:10
Rosną szanse na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku Michaela Schumachera. Jak donoszą niemieckie media, istnieje film na którym widać moment gdy Schumacher wywraca się na nartach.
Audio
  • Wojciech Szymański o informacjach dotyczących filmu z wypadkiem Michaela Schumacher, nagranego przez niemieckiego turystę (IAR)
Sabine Kehm, menedżer Michaela Schumachera
Sabine Kehm, menedżer Michaela SchumacheraFoto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Prokuratura z Albertville oraz żandarmeria, które prowadzą śledztwo dotyczące wypadku narciarskiego Michaela Schumachera, zajmą stanowisko w tej sprawie prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia - poinformował w niedzielę prokurator Patrick Quincy.
Wspólna konferencja prasowa ma zostać zorganizowana w Pałacu Sprawiedliwości w Albertville.
- W oczekiwaniu na nią prosimy, aby nie były rozpowszechniane fałszywe informacje na temat śledztwa czy moich rzekomych wypowiedzi - podkreślił w rozmowie z agencją AFP Quincy. Zaapelował również w imieniu rodziny Schumachera o uszanowanie jej prywatności.

Schumacher walczy o życie: setki fanów Ferrari przed szpitalem w Grenoble>>>
Prokurator odniósł się do ostatnich doniesień niemieckiego tygodnika "Der Spiegel", według którego 35-letni mieszkaniec Essen, filmując smartfonem swoją przyjaciółkę, przypadkowo nagrał ostatnie chwile przed wypadkiem siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1.

Schumacher miał jechać ostrożnie, z prędkością nie większą niż 20 km/godz. Pokrywa się to ze słowami menadżerki Schumachera, która już wcześniej mówiła, że wbrew temu co sugerują media, sportowiec w momencie wypadku wcale nie jechał szybko.

Film niemieckiego turysty ma zostać przekazany francuskiej prokuraturze, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Quincy oświadczył, że jeśli informacje tygodnika okażą się prawdziwe, będzie zainteresowany zeznaniami tego świadka.

Michael Schumacher walczy o życie: skandal z udziałem reportera w sutannie>>>

Istotnym elementem dochodzenia może być również nagranie z kamery zamontowanej na kasku samego Schumachera.
Słynny niemiecki kierowca, któremu w ubiegłą niedzielę podczas jazdy na nartach w Meribel towarzyszył 14-letni syn, uderzył głową w skałę. Mimo że miał założony kask, to siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Jeszcze tego samego dnia został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble.
W nocy z poniedziałku na wtorek przeszedł zabieg usunięcia z mózgu krwiaka, ale ciśnienie śródczaszkowe utrzymuje się wciąż na zbyt wysokim poziomie. Schumacher pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jego stan zdrowia lekarze określają jako "krytyczny, ale stabilny".
Niemiec tytuły mistrzowskie wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę w F1 definitywnie zakończył w 2012 roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek przeszedł zabieg usunięcia z mózgu krwiaka, ale ciśnienie śródczaszkowe utrzymuje się wciąż na zbyt wysokim poziomie. Schumacher pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jego stan zdrowia lekarze określają jako "krytyczny, ale stabilny".

Źródło: TVN24/x-news

ps