more_horiz
Sport

Podczas obrad zarządu PZPS nie dyskutowano na temat przyszłości Antigi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 22:47
Podczas wtorkowego posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej jego członkowie nie zajmowali się tematem ewentualnej zmiany na stanowisku selekcjonera męskiej kadry.
Stephane Antiga
Stephane AntigaFoto: pzps.pl

Kontrakt obecnego szkoleniowca Stephane'a Antigi wygasa w październiku.

Jak powiedział jeden z członków zarządu związku sprawa Antigi podczas wtorkowych obrad "zajęła kilka minut i nie wzbudzała emocji".

Podczas posiedzenia przedstawiono jedynie informację o spotkaniu Antigi z prezydium PZPS, na którym szkoleniowiec miał przedstawić m.in. raport z przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i przyczyny niepowodzenia. Członków zarządu poinformowano także o planowanym kolejnym spotkaniu Francuza z szefami związku, na którym trener ma przedstawić plan i wizję pracy w kolejnych sezonach.

To oznacza, że nadal nie wiadomo, czy Antiga, który w 2014 r. doprowadził Polaków do złotego medalu mistrzostw świata, dalej będzie opiekunem biało-czerwonych. Jego pozycja mocno osłabła po turnieju olimpijskim, w którym Polacy odpadli w ćwierćfinale po porażce 0:3 z USA. Wcześniej niezbyt dobrze zaprezentowali się w tegorocznej Lidze Światowej, a także w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, które ukończyli na piątym miejscu.

bor