more_horiz
Sport

W poniedziałek rozstrzygną się losy Stephane'a Antigi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 12:29
W poniedziałek zbiera się zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jednym z punktów obrad ma być dyskusja i głosowanie na temat przyszłości trenera męskiej reprezentacji Stephane'a Antigi.
Stephane Antiga
Stephane AntigaFoto: Wikipedia/Zorro 2212

Francuz wcześniej spotykał się z władzami związku, by wytłumaczyć porażkę na igrzyskach. Mistrzowie świata polecieli na turniej olimpijski w Rio de Janeiro z jednym celem - wywalczyć medal. Wielu mówiło nawet o złotym, twierdząc, że każdy inny kolor będzie porażką. Skończyło się na ćwierćfinale i gładkiej porażce z USA 0:3. Zawód poczuli wówczas wszyscy.


Czytaj dalej
Stephane Antiga 1200 F.jpg
Z tej mąki chleba już nie będzie [KOMENTARZ]

Antiga z wpadki już się tłumaczył. On sam nie chce na ten temat rozmawiać. Powołuje się na to, że spotkanie było prywatne i nie zamierza zdradzać jego szczegółów. Podobnie zresztą mówią działacze związku.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w Rio mówił, że decyzję o tym, kto będzie w przyszłych latach prowadził kadrę podejmie zarząd we wrześniu. Konkretnej daty nie ujawnił. Sprawa się jednak nieznacznie przeciągnęła i ostatecznie zostanie omówiona w poniedziałek. Najpierw odbędzie się dyskusja, a później głosowanie.

Zarząd w poniedziałek zbiera się o godz. 12. Konferencja nie jest planowana, związek ma wydać po nim komunikat.

bor