more_horiz
Sport

Kto następcą Stephane'a Antigi w reprezentacji siatkarzy?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 19:48
Stephane Antiga z końcem grudnia przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji siatkarzy. Kto zastąpi Francuza, który dwa lata temu sięgnął z Polską po mistrzostwo świata? Jedno jest pewne, PZPS może wybierać z długiej listy nazwisk.
Audio
  • Witold Roman: Nowy trener musi dotrzeć do głów siatkarzy
  • Ireneusz Mazur o nowym trenerze reprezentacji siatkarzy
Raul Lozano
Raul LozanoFoto: Wikimedia Commons/Mohammad Hassansadeh/CC-BY-4.0

W ciągu kilku najbliższych tygodni wyjaśni się, kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarzy. W poniedziałek Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że kontrakt ze Stephanem Antigą nie zostanie przedłużony. Dwuletnia era Francuza zakończy się z ostatnim dniem grudnia.


Czytaj dalej
Stephane Antiga 1200 F.jpg
Z tej mąki chleba już nie będzie [KOMENTARZ]

- To powinien być świetny fachowiec, który szybko odniesie sukces - powiedział Ireneusz Mazur. Selekcjoner Polaków w latach 1998-2000 podkreślił, że przed działaczami Polskiego Związku Piłki Siatkowej stoi bardzo poważne zadanie. Zdaniem byłego reprezentanta kraju Witolda Romana nowy szkoleniowiec biało-czerwonych będzie musiał jak najszybciej dotrzeć do głów swoich podopiecznych.

Antiga poprowadził Polskę do wielkiego sukcesu - już na początku przygody z pracą trenerską sięgnął po złoty medal MŚ 2014. Potem nie było już jednak tak dobrze - z mistrzostw Europy Polska odpadła w ćwierćfinale, po mękach awansowała na igrzyska w Rio. W Brazylii przyszło kolejne rozczarowanie - porażka w 1/4 finału z USA.

Kto zostanie następcą Francuza? W mediach wśród kandydatów na jego następcę wymieniani są m.in. Argentyńczyk Raul Lozano (wicemistrz świata z Polską sprzed 10 lat), Bułgar Radostin Stojczew, Włosi Andrea Giani i Ferdinando DeGiorgi czy słynny Rosjanin Władimir Alekno, który trenował mistrzów olimpijskich z Londynu (2012).

Press Focus/x-news

kcz