more_horiz
Sport

Kto za Antigę? Trzy wielkie gwiazdy kandydatami na stanowisko selekcjonera siatkarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:24
- Oficjalnie jest zgłoszonych trzech kandydatów na trenera (reprezentacji Polski siatkarzy - przyp.). Ferdinando De Giorgi, Radostin Stojczew i Daniel Castellani - zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk w audycji "Trzecia Strona Medalu".
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Kasprzykiem, prezesem PZPS w Trzeciej Stronie Medalu (PR3)
Zawodnicy reprezentacji Polski przed meczem z Japonią podczas Pucharu Świata siatkarzy w Tokio
Zawodnicy reprezentacji Polski przed meczem z Japonią podczas Pucharu Świata siatkarzy w TokioFoto: PAP/Jacek Kostrzewski

31 grudnia 2016 roku Stephane Antiga przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski siatkarzy. Podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale działacze postanowili nie przedłużać umowy z Francuzem.

Pod wodzą Stephane Antigi od 2014 roku biało-czerwoni rozegrali 100 meczów, odnosząc 68 zwycięstw - w tym to najważniejsze, w finale mistrzostw świata 2014 w Katowicach. Nie udało im się jednak znaleźć na podium igrzysk w Rio de Janeiro. To był główny argument oponentów Antigi.

Czytaj dalej
mikrofon_1200x660_trójka .jpg
Trzecia Strona Medalu

- Nikt nie głosował, żeby przedłużyć kontrakt - powiedział na antenie radiowej Trójki Jacek Kasprzyk. - W pierwszym roku (trener Antiga - przyp.) zdobył mistrzostwo świata razem z trenerem Blain'em. Następne lata nie były już takie dobre dla tej drużyny. Myślę, że to nie tylko wina trenerów, ale również i zawodnicy mają troszeczkę na sumieniu. Albo za bardzo wierzą w swoje umiejętności po tych medalach albo coś zaczyna się dziać w tej drużynie - wyjaśnił prezes PZPS.

- Oficjalnie jest zgłoszonych trzech kandydatów na trenera. Jest trener Kędzierzyna-Koźla Ferdinando De Giorgi, jest Radostin Stojczew i Daniel Castellani. Tych trzech jest oficjalnych. O nieoficjalnych nie chcę mówić - zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk w audycji "Trzecia Strona Medalu".

Więcej w całej rozmowie z Jackiem Kasprzykiem, prezesem PZPS w "Trzeciej Stronie Medalu".

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

man, PR3, PolskieRadio.pl