more_horiz
Sport

PZPS: 11 chętnych na stanowisko trenera reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 15:43
Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, poinformował, że związek wybierze następcę Stephane'a Antigi pod koniec listopada lub na początku grudnia. - Dotychczas wpłynęło 11 kandydatur, w tym gronie nie ma Polaków - powiedział.
Wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski (L) i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk (P), podczas konferencji prasowej i prezentacji miast-gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.
Wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski (L) i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk (P), podczas konferencji prasowej i prezentacji miast-gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.Foto: PAP/Marcin Obara

"Casting" wciąć trwa - PZPS przyjmuje do końca października zgłoszenia na stanowisko, które do 31 grudnia formalnie sprawować będzie Stephane Antiga. Kierownictwo związku postanowiło nie przedłużać kontraktu francuskiego szkoleniowca.

Na razie wiadomo, że aplikacje złożyli się m.in. włoski trener Zaksy Kędzierzyn-Koźle Ferdinando de Giorgi, Bułgar Radostin Stojczew, Argentyńczyk Daniel Castellani, który w latach 2009-10 prowadził już biało-czerwonych oraz Włosi Andrea Giani i Andrea Gardini. Ostatni z wymienionych był asystentem swojego rodaka Andrei Anastasiego, gdy ten był trenerem Polaków w latach 2011-13, a obecnie pracuje w Indykpolu AZS Olsztyn.

Tylko reprezentacja. Bez klubu

- Z tego co wiem, pod koniec miesiąca możemy mieć nawet 20 chętnych. Chcielibyśmy, żeby nowy trener pracował w cyklu olimpijskim, czyli cztery lata, oczywiście z weryfikacją po dwóch. Najszybciej weryfikują nas kibice i do ich zdania musimy się przychylić - powiedział Kasprzyk. Martwi go jednak, że dotychczas swojej kandydatury nie wysunął żaden Polak. - Jestem tym zaskoczony i bardzo mnie to martwi. Na pewno chcemy, żeby asystent był Polakiem. Nie będziemy nikomu nikogo konkretnego narzucać, ale warunkiem jest, aby był to Polak - podkreślił prezes PZPS.

Nowy trener nie będzie musiał od razu kończyć pracy w swoim klubie. - Im szybciej skończy, tym lepiej dla nas. Natomiast od przyszłego sezonu już w żadnym przypadku ani pierwszy, ani drugi trener nie będą mogli pracować w klubie - zaznaczył Kasprzyk.


Czytaj dalej
Hala_Gdańsk_Sopot_Ergo_Arena1200 F.jpg
ME siatkarzy 2017: Wybrano miasta-gospodarzyPierwszym sprawdzianem nowego selekcjonera będą mistrzostwa Europy (25 sierpnia - 3 września 2017), które odbędą się w przyszłym roku w Polsce. W piątek ustalono, że gospodarzami będą Gdańsk, Katowice, Kraków i Szczecin. Finał odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie.

kbc