more_horiz
Sport

Ukraina przed Euro: Piękne dziewczyny i fabryka czołgów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 13:44
Merowie ukraińskich miast, w których odbędzie się Euro 2012 zapewniają, że są gotowi do przyjęcia kibiców z Zachodu.
Audio
  • Merowie ukraińskich miast, w których odbędzie się Euro 2012 zapewniają, że są gotowi do przyjęcia kibiców z Zachodu - relacja
  • Nie ustają dyskusje po losowaniu turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej - relacja
  • Trener ukraińskiej reprezentacji Ołeh Błochin nie załamuje rąk po wczorajszym losowaniu grup finałowych Euro 2012 - relacja

W Charkowie, fazie grupowej będą grali Holendrzy, Duńczycy, Niemcy i Portugalczycy, w Doniecku Francuzi i Anglicy, we Lwowie Niemcy, Duńczycy i Portugalczycy, a w Kijowie Szwedzi, Anglicy i Francuzi.

Mer Lwowa Andrij Sadowy powiedział, że losowanie spełniło jego oczekiwania. W mieście będą grali Niemcy, a Lwów akurat miał zamiar promować się na tamtejszym rynku. W przyszłym roku specjalne akcje odbędą się w Berlinie, Monachium i Hamburgu.

Mer Charkowa Hennadij Kernes krótko zaprezentował za to atrakcje turystyczne swojego miasta. Występując w talk-show Szuster Live skupił się przede wszystkim na gościach z Holandii reklamując charkowskie dziewczyny, które - jego zdaniem- są najpiękniejsze na Ukrainie oraz... fabrykę czołgów, którą jakoby będą mogli zwiedzać kibice.

Z kolei mer Doniecka Ołeksandr Łukianczenko mówił przede wszystkim o korzyściach gospodarczych. Zwrócił uwagę na to, że w związku z Mistrzostwami rosną dochody mieszkańców miasta, w tym taksówkarzy i przedstawicieli małego i średniego biznesu.

 

man

Zobacz także

Zobacz także