Justyna Kowalczyk dla odmiany ścigała się z Kenijkami. Małysz "doleciał"

2013-04-22, 07:20

Justyna Kowalczyk. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Justyna Kowalczyk zajęła 18. pozycję w biegu na 10 km, który rozegrano w niedzielę, w ramach Warsaw Orlen Marathon. Narciarka znacznie wyprzedziła Adama Małysza.

Andrzej Janisz o starcie Justyny Kowalczyk i Adama Małysza (Kronika Sportowa/Jedynka)
+

Biegaczka narciarska, w swoich pierwszych zawodach, gdy startowała w "biegu na asfalcie" uzyskała czas 36 minut i 19 sekund, co było rezultatem gorszym od zwyciężczyni o 6 minut i 43 sekundy.

W klasyfikacji open Justyna miała 152. rezultat, a na liście wyników ujętych zostało 7737 osób.

Kibice byli pod wrażeniem: "Brawo Justyno. Widziałem jak po podbiegu na ok. 3 km dzielnie trzymałaś się Kenijek... Zwykle są mistrzostwa Norwegii z Justyną, tym razem mistrzostwa Afryki. Gratuluję świetnego wyniku".

Adam Małysz pobiegł bardziej rekreacyjnie (00:51:38). Były polski skoczek, który teraz coraz lepiej radzi sobie na trasach rajdowych zajął 1851. miejsce.

- Ostatni raz takie biegi uprawiałem za juniora - mówił po starcie skoczek. - Dla mnie to jest i tak sukces, bo doleciałem - mówił w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim Adam Małysz.