Ekstraklasa: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin. Stadion Wisły wciąż niezdobyty

2013-12-16, 21:00

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin . Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

W ostatnim meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym boisku z Pogonią Szczecin 2:1 (1:0).

Franciszek Smuda (Wisła Kraków) po meczu z Pogonią Szczecin (IAR)
+

Piłkarze Wisły Kraków w ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym pokonali na swoim stadionie Pogoń Szczecin. W obecnych rozgrywkach na własnym obiekcie nie doznali porażki.
W pierwszej połowie nieoczekiwanie gra częściej toczyła się na połowie "Białej Gwiazdy", ale z przewagi szczecinian niewiele wynikało. Krakowianie atakowali rzadko, ale za to groźnie. W 19. minucie Paweł Brożek popisał się celną "główką". Asystę przy tej akcji zaliczył Wilde-Donald Guerrier, który zgrał piłkę także głową.
Druga połowę podopieczni Franciszka Smudy rozpoczęli z impetem. W 49. minucie sam na sam z bramkarzem Pogoni był Guerrier, ale w tym przypadku "górą" był Janukiewicz. Dwie minuty później z bliska, wprost w golkipera uderzył Brożek. W 54. minucie było 2:0 - po dwójkowej akcji Brożka z Łukaszem Burligą, ten ostatni wpisał się na listę strzelców.
Na 20 minut przed zakończeniem meczu nadzieję na wywiezienie przez Pogoń z Krakowa chociaż punktu przedłużył Marcin Robak. Z rzutu karnego pokonał Michała Miśkiewicza, a "jedenastka" była podyktowana za faul bramkarza Wisły na strzelcu gola. Cztery minuty później wspomniany napastnik uderzył piłkę w poprzeczkę. Jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Według nieoficjalnych informacji powodem był problem z realizacją transmisji telewizyjnej.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Paweł Brożek (19-głową), 2:0 Łukasz Burliga (54), 2:1 Marcin Robak (70-karny).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Ostoja Stjepanovic, Łukasz Burliga, Łukasz Garguła, Arkadiusz Głowacki. Pogoń Szczecin: Takafumi Akahoshi, Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 10 854.
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanovic, Piotr Brożek - Emmanuel Sarki (64. Patryk Małecki), Michał Chrapek (83. Rafał Boguski), Ostoja Stjepanovic, Łukasz Garguła, Wilde-Donald Guerrier (90+6. Paweł Stolarski) - Paweł Brożek.
Pogoń Szczecin:
Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski (46. Jakub Bąk), Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Mateusz Lewandowski - Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski (61. Abdoul Ouedraogo), Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława (61. Dawid Kort), Takuya Murayama - Marcin Robak.

16. Widzew Łódź                    21  4 3 14 19-4015 -21

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze