Puchar Hoppmana: Radwańska wymęczyła wygraną z Bouchard

Agnieszka Radwańska wygrała z Kanadyjką Eugenie Bouchard 2:1 (6:3, 6:7, 6:2) w meczu Pucharu Hopmana.

2013-12-29, 13:45

Agnieszka Radwańska w meczu z Eugenie Bouchard w Pucharze Hopmana. Foto: PAP/EPA/TONY MCDONOUGH

Kanadyjka zajmuje obecnie 32. miejsce w rankingu WTA, a w przeszłości wygrała nawet juniorski Wimbledon. Aktualnie nie była jednak w formie, żeby zwyciężyć z Polką, choć momentami stawiała silny opór i kilkukrotnie zaskoczyła faworyzowaną Radwańską.

Polska tenisistka pewnie wygrała pierwszego seta 5:1, jednak w drugim jej rywalka uwierzyła w siebie, co przełożyło się na jej zdecydowanie lepszą grę. Kanadyjka doprowadziła do tie-breaka i ostatecznie udało jej się wygrać 7:6.

Polka mogła zakończyć spotkanie wcześniej, jednak doprowadziła do trzeciego seta. W ten etap pojedynku ponownie weszła bardzo dobrze, doprowadzając do stanu 5:1.Nie dała swojej przeciwniczce szans do odrobienia przewagi i zakończyła ostatniego seta wynikiem 6:2.